“Jak Bóg da” po raz trzeci w Dobrym Miejscu (27 listopada 2016)

“Jak Bóg da” po raz trzeci w Dobrym Miejscu (27 listopada 2016)

23 listopada, 2016 Wyłącz przez mateo

Jak Bóg da

Trzeci pokaz specjalny filmu „Jak Bóg da” w Dobrym Miejscu (ul. Dewajtis 3, wejście B) w Warszawie. Zapraszamy już 27 listopada (niedziela) 2016, g. 15:30, bilety 15 zł. Film od 12 roku życia. Bilety do nabycia od 14.11 w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz godzinę przed seansem w dniu wydarzenia w sklepie Chrześcijańskie Granie (www.chrzescijanskiegranie.pl).

 

Pokaz rodzinny – wersja językowa lektor polski! Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ks. dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW). Będzie to trzeci, dodatkowy termin pokazu! Komedię „Jak Bóg da” w Dobrym Miejscu zobaczyło już ponad 500 osób!

 

OPIS FILMU:

Tommaso to ceniony rzymski kardiochirurg. I ateista. Wraz z żoną Carlą i dwójką dorosłych już dzieci tworzą modelową, nowoczesną, mieszczańską rodzinę. Przynajmniej tak im się wydaje. Gdy ich syn zapowiada, że ma rodzinie coś ważnego do powiedzenia, ojciec jest przekonany, że jego latorośl ma zamiar wyznać im, że jest gejem. Programowo brzydzący się dyskryminacją Tommaso jest dumny, że nadarza się okazja, by udowodnić sobie i całemu światu, jak otwartym i tolerancyjnym jest człowiekiem. W końcu przychodzi dzień „coming outu” i Andrea wyznaje: „Postanowiłem zostać… księdzem”.

 

Tu kończy się tolerancja i otwartość Tommaso. Jego osobistym wrogiem staje się charyzmatyczny ksiądz Pietro, który zdaniem chirurga namieszał jego synowi w głowie. Tommaso przygotowuje iście szatański plan…