Warszawa: Co dzieje się po aborcji? Konferencja z Jonathanem Jeffesem

Warszawa: Co dzieje się po aborcji? Konferencja z Jonathanem Jeffesem

4 października, 2016 Wyłącz przez m.guzek

co-dzieje-sieJuż 15 października w Dobrym Miejscu przy ul.Dewajtis 3 w Warszawie odbędzie się konferencja pt. Co dzieje się po aborcji? Będzie to spotkanie z Jonathanem Jeffesem, terapeutą, specjalistą w dziedzinie ciąży kryzysowej, twórcą kursu Powrót i odnowa przeznaczonego dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji. Konferencja jest wspierana medialnie poprzez serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.plJonathan Jeffes jest autorem kilku książek i regularnie wypowiada się na ten temat zarówno w kościołach jak i na uczelniach teologicznych w Wielkiej Brytanii. Mówi z perspektywy tych kobiet i mężczyzn, którzy sami mają za sobą doświadczenie dokonania aborcji.

 

Oprócz gościa z Anglii wśród mówców pojawią się również specjalizujące się w tej problematyce osoby z Polski, a wśród nich s. Małgorzata Słomka, przełożona Domu Zakonnego Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo w Piwnicznej – Zdroju. Na program konferencji złożą się sesje o charakterze wykładowym, wywiady oraz sesje pytań i odpowiedzi.

 

 


W ramach spotkania planowana jest premiera wydawnicza następujących pozycji:
– Co dzieje się po aborcji? – Książka opisuje reakcje po, doświadczenia i przeżycia ludzi, którzy zdecydowali się na aborcję – napisana w tonie rzeczowej analizy – bez osądzania, piętnowania i nazywania winnych. Pozycja, którą powinien przeczytać każdy – bez względu na poglądy, status społeczny, wiek i stan.
– Nieplanowana ciąża. Jak rozmawiać z nastolatkami? – Krótki instruktarz dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, katechetów, wychowawców, chrzestnych) o tym jak pomagać nastolatkom rozwinąć dojrzałą postawę wobec kwestii nieplanowanej ciąży.
Wkrótce ukażą się też kolejne materiały:

– Przerwać milczenie – Książka mówiąca o problemie aborcji w kościele oraz o tym jak my jako wierzący chrześcijanie możemy odpowiedzieć na ten problem w pokorze, ze współczuciem i ze zrozumieniem oraz zaoferować konkretną pomoc.
– Kurs Powrót i odnowa – materiały dla prowadzących. Powrót i odnowa to kurs stworzony i realizowany przez chrześcijan dla kobiet i mężczyzn, którzy doświadczają w swoim życiu destrukcyjnych skutków decyzji o aborcji.
W dniu konferencji zostanie również odsłonięta instalacja plastyczna grupy artystów nawiązująca do tematyki wydarzenia.
Więcej informacji, program i zgłoszenia na: www.powrotiodnowa.org