Plebiscyt na utwór 25-lecia Gospel Rain!

Plebiscyt na utwór 25-lecia Gospel Rain!

20 września, 2016 Wyłącz przez m.guzek

25 piosenek

Z okazji “25-lecia istnienia zespołu Gospel Rain, ogłaszamy PLEBISCYT NA UTWÓR 25-LECIA! A skoro 25 lat, to i 25 utworów Gospel Rain, niektórym bardziej, a niektórym mniej znanych, powstałych na przełomie wielu lat. To spośród tych utworów wybierzecie ten jeden najlepszy, najważniejszy, najbardziej znaczący lub najbliższy Waszemu sercu!” – czytamy na wydarzeniu na Fb Gospel Rain

 

“Utwory, które zdobędą największą ilość głosów będzie można usłyszeć już niebawem na portalu Youtube. Dla osób, biorących udział w plebiscycie przewidziane są jubileuszowe nagrody!”- zapowiada zespół.

 

 

Płyty zespołu Gospel Rain można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

Zespół GOSPEL RAIN powstał po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. – czytamy na stronie zespołu.

 

 

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golcowie, bodaj najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako liderzy zespołu Golec uOrkiestra.  W nagraniach wzięli także udział: Olga Szomańska – znakomita wokalistka, aktorka, niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika, Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny, a także Mate.O, kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały, mistrz interpretacji i pasji śpiewania. Całości dopełniły frazy orkiestry smyczkowej, kierowanej przez Michała Ostrowskiego.

 

 

W kolekcji zespołu znajdują się także: koncertowy album „N” (2011) z udziałem: Patrycji Goli, Olgi Szomańskiej, Adama Krylika i FPS, wydany na CD i DVD oraz dwie płyty studyjne: Startooj (2006) oraz Ten, Kto przychodzi (2000). Ponadto owocem aktywności zespołu są wykonania i nagrania kolęd (w ramach projektu Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu), pieśni wykonywane podczas wielkopostnej trasy Wykupieni oraz imponująca ilość własnych aranżacji do znanych utworów oraz hymnów.