“Ojciec Maksymilian jest bohaterem” – Pazura, Woronowicz, Barciś w filmie o świętym.

22 sierpnia, 2016 Wyłącz przez m.guzek

kolbe film konf1

Rozpoczęły się polskie zdjęcia do filmu DWIE KORONY w reżyserii Michała Kondrata. W obrazie o św. Maksymilianie zobaczymy m.in. Adama Woronowicza, Artura Barcisia, Marcina Kwaśnego czy Dominikę Figurską. W piątek odbyła się konferencja prasowa, w której wziął udział reżyser i wymienieni powyżej aktorzy. Tego samego dnia ruszyła oficjalnie zbiórka na rzecz filmu. Potrzeba 500 tysięcy złotych na produkcję obrazu.- informuje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Dobre filmy znajdziesz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

“Święty Maksymilian Kolbe znany jest przede wszystkim z męczeńskiej śmierci” – mówił na konferencji Michał Kondrat. Reżyser zauważył jednak, że całe jego życie zasługuje na uwagę: “Wydaje mi się, że warto zagłębić się w całe życie Maksymiliana Kolbe, które jest całe, jedną, wielką przygodą. Jest ono zainspirowane pierwszym, mistycznym spotkanie z Matką Bożą podczas objawienia, kiedy Maksymilian miał 10 lat.”- mówił w Niepokalanowie Kondrat.

 

Dla Cezarego Pazury, który zagra postać brata Zeno Żebrowskiego, realizacja filmu “Dwie Korony”odbywa się w dobrym czasie. Dokument fabularyzowany jest jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych, który rozumieją widzowie, szczególnie młodzi – twierdzi aktor. Pazura zauważył, że starsze pokolenia były uczone o świętym. “W kulturze polskiej takie postaci jak Ojciec Kolbe są istotne w uświadamianiu po co jesteśmy na świecie. Dla mnie ojciec Maksymilian jest bohaterem, a filmy robi się o bohaterach.” – zauważył artysta.

 

Odtwórca głównej roli Adam Woronowicz na konferencji prasowej podzielił się radością z możliwości zagrania w dokumencie fabularyzowanym. Aktor zauważył, że: “to nie jest fabuła, która opowiada całe życie od kołyski aż po ostatni moment życia Ojca Maksymiliana. Postać świętego jest znacząca nie tylko dla Polaków, ale i całego świata –  nadmienił Woronowicz.

 

“Zgodziłem się zagrać w filmie niewielką rolę z dwóch powodów. Pierwszy to ten, że zagrałem w filmie Krzysztofa Zanussiego “Życie za życie”, który opowiadał o historii ojca Maksymiliana. Czułem się w obowiązku kontynuować ten wątek. A drugim powodem było to kto gra główną rolę. I kiedy dowiedziałem się, że będzie to Adam Woronowicz zgodziłem się” – o swoim udziale w filmie mówił Artur Barciś, który wcieli się w kanclerza kurii.

 

Premiera filmu “Dwie Korony” planowana jest na 2017 rok. Dobrowolne wpłaty na rzecz filmu można wpłacać poprzez stronę www.kolbe.org.pl

 

Relację dźwiękową z konferencji prasowej można posłuchać na stronie www.radioniepokalanow.pl

 

Zdjęcia z planu do filmu “Dwie Korony”- Niepokalanów, sierpień 2016;

 

 

Fot: Adam Batruch/ Michał Wiśniowski