Jubileuszowy koncert Gospel Rain w Gniewie!

Jubileuszowy koncert Gospel Rain w Gniewie!

9 sierpnia, 2016 Wyłącz przez m.guzek

Gospel Rain - Ogień - Korzeń

 

Zespół Gospel Rain już w piątek 12 sierpnia 2016 będzie świętował swój jubileusz podczas XX Festiwalu Muzyki w Gniewie. Zespół na 25 – lecie istnienia wydał znakomitą płytę pt.“Ogień”.

 

Płyty zespołu Gospel Rain można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zespół GOSPEL RAIN powstał po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, w którym wziął udział Jan Paweł II. Założycielem i liderem zespołu jest Grzegorz Głuch – kompozytor, aranżer, wokalista, animator środowiska muzyki gospel. – czytamy na stronie zespołu.

 

 

W dorobku fonograficznym Gospel Rain znajdują się cztery płyty. W początkach 2016 roku ukazała się najnowsza koncertowa płyta OGIEŃ, zawierająca nowe piosenki autorstwa Grzegorza Głucha i innych członków zespołu. Zaproszenie do udziału w nagraniach płyty przyjęli Łukasz i Paweł Golcowie, bodaj najbardziej znany polski muzyczny duet braci-bliźniaków, rozpoznawalnych głównie jako liderzy zespołu Golec uOrkiestra.  W nagraniach wzięli także udział: Olga Szomańska – znakomita wokalistka, aktorka, niezapomniany głos oratoriów Piotra Rubika, Kasia Dereń – jeden z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny, a także Mate.O, kompozytor i autor tekstów wielu hymnów i pieśni chwały, mistrz interpretacji i pasji śpiewania. Całości dopełniły frazy orkiestry smyczkowej, kierowanej przez Michała Ostrowskiego.

 

 

 

W kolekcji zespołu znajdują się także: koncertowy album „N” (2011) z udziałem: Patrycji Goli, Olgi Szomańskiej, Adama Krylika i FPS, wydany na CD i DVD oraz dwie płyty studyjne: Startooj (2006) oraz Ten, Kto przychodzi (2000). Ponadto owocem aktywności zespołu są wykonania i nagrania kolęd (w ramach projektu Emmanuel. Pieśni o Narodzeniu), pieśni wykonywane podczas wielkopostnej trasy Wykupieni oraz imponująca ilość własnych aranżacji do znanych utworów oraz hymnów.

 
 

 

Płyty zespołu Gospel Rain można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Za: Gospel Rain/ youtube