ŚDM 2016: Droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem w Krakowie

ŚDM 2016: Droga krzyżowa z papieżem Franciszkiem w Krakowie

22 lipca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

ŚDM 2016

 

Już 29 lipca o 18 podczas Światowych Dni Młodzieży na krakowskich Błoniach odbędzie się Droga krzyżowa.Będzie to klasyczna droga krzyżowa z 14 stacjami korespondująca z treścią 14 uczynków miłosierdzia co do ciała i duszy. Rozważania do niej przygotował krakowski biskup ks. Grzegorz Ryś.- czytamy na stronie Światowych Dni Młodzieży.

 

Krzyż, który był przez ostatni rok peregrynowany w Polsce, poniosą członkowie fundacji “Arka”,stowarzyszenia “Barka”, czy wspólnoty Sant’Egidio. Do udziału zaproszono wspólnoty, które w sposób szczególny wykazują się działaniem w pełnieniu danych uczynków.

 

Tego dnia także muzyka będzie szczególna: refleksyjna i kontemplacyjna. Wykonane zostaną klasyczne utwory pasyjne różnych epok i stylów, przeplatane delikatnymi jazzowymi improwizacjami. Między poszczególnymi stacjami będzie pojawiał się stały motyw muzyczny „Misericordias Domini”, odnoszący się do przesłania Światowych Dni Młodzieży. – informuje serwis śdm 2016.

 

Tego dnia na ŚDM wystąpią m.in. Paddy Kelly, francuski zespół księży Les Prêtres, grupa muzyczna z Iraku, jak też rozpoznawalny na Bliskim Wschodzie Saint Rafqa Choir czy Steven Curtis Chapman. Oprócz muzycznych wystąpień pielgrzymi obejrzą fragmenty realizowanej w 3D animacji o św. Maksymilianie Kolbe „Max and Me”.

 

 

Polecamy: “Krzyżowa Droga do Zwycięstwa” (Tomasz Nowak OP,Adam Szustak OP,ks. Piotr Pawlukiewicz, ks. Marek Dziewiecki, Maciej Szczęsny SJ, Arkadio,bp Grzegorz Ryś, Stan Fortuna CFR,) można kupić na www.chrzescijanskiegranie.pl