Rusza Klub “Złotej 10 Radia Warszawa”: promocja nowej płyty New Day!

Rusza Klub “Złotej 10 Radia Warszawa”: promocja nowej płyty New Day!

15 czerwca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

New Day - Pod prąd płyta

 

Już 24 czerwca o 20.30 w Oratorium św. Jana Bosko przy ul. Kawęczyńskiej 53 zainauguruje swoją działalność klub listy “Złota 10 Radia Warszawa”. Gośćmi pierwszego spotkania będą muzycy New Day. Michał Guzek i Piotr Polański porozmawiają o drogach, jakimi podąża formacja. Zespół opowie o swojej najnowszej płycie “Pod Prąd“. Po spotkaniu artyści będą podpisywali płyty.

 

Zespół New Day będzie można usłyszeć 24 czerwca na żywo na antenie Radia Warszawa w programach “Rozmowa na co dzień” (13.30) i w liście “Złota 10 Radia Warszawa”(19.10).

 

Listę Złota 10 Radia Warszawa można słuchać od lipca 2013 roku w każdy piątek o 19.10  na 106, 2 FM i na www.radiowarszawa.com.pl. Program prowadzi Michał Guzek, który na co dzień zajmuje się muzyką w rozgłośni.

 

NEW DAY to wyjątkowy zespół na scenie „muzyki dobrej”. Inspiracją do powstania zespołu stała się podróż do Afryki, w 2002 roku, Rafała Boniśniaka – lidera zespołu, perkusisty i kompozytora. Sam zespół powstał pół roku później, w styczniu 2003 roku. Od tamtego czasu zdobył uznanie publiczności zarówno w Polsce, jak i za granicą. Potwierdziło to ponad 800 koncertów a liczne festiwale, takie jak: Song of Songs w Toruniu w 2003 i 2004 roku, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie w latach 2004 i 2005, czy Festiwal Stróżów Poranka w latach 2004-2006 w Chorzowie, oraz Festiwal Cantate Deo w 2005 i 2006 roku w Gliwicach, festiwal Dla Jezusa w 2007 roku, to tylko nieliczne przykłady wspaniałego przyjęcia grupy przez publiczność. Co więcej, w 2005 roku NEW DAY na specjalne zaproszenie organizatorów Światowych Dni Młodzieży wystąpił, jako główny reprezentant Polski w Kolonii, gdzie skandujący kilkusettysięczny tłum nie pozwolił mu zejść ze sceny. Zespół do dzisiaj wydał 10 albumów. Premiera najnowszego krążka odbędzie się 19 czerwca 2016 roku.

 

 

W 2015 roku zespół wystąpił podczas V edycji Festiwalu Chrześcijańskie Granie, gdzie został nagrodzony Złotym Krążkiem i tytułem PREMIERY ROKU 2015 za piosenkę “Pod Prąd”. Dodatkowo zespół otrzymał nagrodą specjalną Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy za ten właśnie utwór.

 

 

O albumie “Pod Prąd”:

Praca nad najnowszą, 10 płytą zespołu, była niezwykłą podróżą w świat dźwięków z Afryki i innych kontynentów, tak bliskich liderowi zespołu Rafałowi Boniśniakowi.

Te etniczne elementy to przede wszystkim wokaliści oraz 36 instrumentów perkusyjnych pochodzących głównie z Afryki. Wśród szczególnie ulubionych znalazły się mbira czy drewniana… żaba, ale jest też i drewniana sowa, która uatrakcyjniła jedną z piosenek.

Na płycie znajduje się 10 nowych utworów, bardzo dynamicznych i ciekawie zaaranżowanych, w większości autorstwa lidera Rafała Boniśniaka.

Wśród muzyków usłyszymy Mirosława Bogonia na instrumentach klawiszowych, akordeonie i gitarze; Tomasza Kubalę na basie, Rafała Boniśniaka na perkusji i instrumentach perkusyjnych oraz Natalię Górkę – śpiew.

Wśród zaproszonych gości jest niezwykły raper ks. Jakub Bartczak, flecistka Małgorzata Wilczyńska-Mazur, Grzegorz Mazur na mandolinie, oraz znakomity gość z Malawi, wokalista Po Chawinga, który wspólnie z Natalią Górką wykonuje energicznie utwór pt. „Tacy sami jak my” w wersji angielskiej.

Do piosenki pt. Tacy sami jak my zrealizowany zostanie wideoklip w reżyserii Wojciecha Konopki w Poznaniu oraz Dreźnie (Niemcy) na początku czerwca 2016 roku.

 

Album New Day “Pod Prąd” można już dzisiaj zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl