HOSANNA FESTIVAL zagra po raz 23.

HOSANNA FESTIVAL zagra po raz 23.

6 czerwca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

baner hosanna 2016

 

Wszystko, co żyje niech chwali Pana! Zapraszamy Cię do Siedlec na XXIII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival, który odbędzie się w dniach 26- 28 sierpnia 2016 roku. Serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl objął patronat nad wydarzeniem.

 

Trwają zgłoszenia do części konkursowej festiwalu! Możesz uwielbić Chrystusa razem z nami, a kto wie… może zostaniesz też zwycięzcą Grand Prix o wysokości 3500 zł, który umożliwi Ci dalszy rozwój pasji i talentu? Jak to zrobić? Zapraszamy na stronę www.hosannafestival.pl, gdzie zapoznasz się z regulaminem i pobierzesz kartę zgłoszeniową, która wraz z utworami demo prześlesz na adres Biura Organizacyjnego (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej, ul. Piłsudskiego 62, 08-110 Siedlce) oraz w wersji elektronicznej na e-mail: ksmsiedlce@wp.pl do 1 lipca 2016 roku.

 


W programie

Festiwal rozpoczniemy w piątek duchowym przygotowaniem czyli Eucharystią w intencji darczyńców, uczestników i organizatorów festiwalu, po której odbędzie się koncert Uwielbienia.

 
Sobota to zmagania konkursowe w Sali Teatralnej CKiS w Siedlcach, które oceniać będzie profesjonalne jury. Wieczorem odbędzie się koncert zespołu Exodus15.
Exodus15 to zespół muzyczny założony z inicjatywy Fundacji Proem w 2005 roku.
Jak sami muzycy o sobie mówią Exodus15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Grają inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzymy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.

 
Niedziela rozpoczyna się wspólną Eucharystią, po której już po raz czwarty na deskach amfiteatru rozpocznie się przegląd zespołów pielgrzymkowych, a po południu  mikrofony przekażemy laureatom sobotniego konkursu. Później nastąpi długo oczekiwany i niezwykle emocjonujący moment festiwalu- ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród zwycięzcom. Wieczór uświetni koncert Soul ‘n’Voices – zdobywców Grand Prix poprzedniej edycji festiwali. Jak sami o sobie piszą –  Soul’n’Voices to różnorodność brzmień i charakterów. Choć każdy z nich jest inny, a to co ich łączy to pasja do muzyki. W zespole rozwijają się i realizują marzenia. Paleta temperamentów i miliony pomysłów na minutę sprawiają, że każda próba i koncert jest dla nich wielkim wyzwaniem i przyjemnością.

 
Tymczasem, gdy na deskach amfiteatru królować będzie muzyka, na terenach zielonych wokół obiektu, wiele atrakcji dla całej rodziny! Konkursy, gry integracyjne, zawody sportowe, malowanie twarzy, zabawy z clownami, zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki i Festiwalowa tradycja – konkurs fantowy, w którym każdy los wygrywa! To tylko niektóre atrakcje  jakie czekają na wszystkich, którzy wybiorą się wtedy do Siedlec!

 
Kto i po co?

Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej  we współpracy z Urzędem Miasta Siedlce, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury. Co roku Hosanna przyciąga dziesiątki młodych i utalentowanych muzyków z całej Polski oraz rzeszę publiczności. Za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, festiwal stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie. Jest też świetną okazją do promocji oraz wspierania utalentowanych zespołów oraz solistów muzyki chrześcijańskiej z całej Polski!

 

Kontakt

Jeżeli chcesz wesprzeć Festiwal, lub dowiedzieć się więcej, zapraszamy na: www.hosannafestival.pl lub do kontaktu mailowego: ksmsiedlce@wp.pl.