Białystok: koncert “Bogu dźwięki” zakończy Dni dla Życia i Rodziny!

Białystok: koncert “Bogu dźwięki” zakończy Dni dla Życia i Rodziny!

11 czerwca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

Bogu_Dzwieki_2016

 

Bogu Dźwięki to cykliczna impreza (organizowana w drugą niedzielę czerwca przed białostocka Katedrą) w rocznicę pobytu na ziemi białostockiej Papieża Jana Pawła II i ustanowienia Metropolii Białostockiej. Pierwsza edycja odbyła się w 20-lecie ustanowienia Metropolii Białostockiej w 2012 roku. Koncert został bardzo dobrze odebrany przez publiczność, co skłoniło organizatorów do kontynuowania wydarzenia. W dniach 9 – 12 czerwca odbywają się warsztaty, które zakończą się 12 czerwca koncertem uwielbienia oraz Marszem Dla Życia i Rodziny oraz innym atrakcjami.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem objął sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

W wydarzenie wpisują się też inne imprezy – Marsz dla Życia i Rodziny, Bieg dla Jezusa, Festyn rodzinny, prezentacje na stoiskach, itp. a to wszystko w ramach  obchodów Białostockich Dni dla Życia i Rodziny. Honorowy patronat objął ks. Abp Edward Ozorowski, Metropolita Białostocki, Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski i Prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Bogu Dźwięki odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Białegostoku oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

 

Koncert poprzedzać będą wydarzenia towarzyszące:


12.30 – 15.00 – Marsz dla Życia i Rodziny

Rozpocznie się Mszą Świętą w kościele św. Rocha o godz. 12.30
Następnie przed kościołem św. Rocha:
13:30 – pokaz Orkiestry Dętej, formowanie kolumny marszowej;
14:00 – 15:00 – przemarsz do kościoła katedralnego;

 

15.00 – 18.00 – Festyn Rodzinny.

Zakończenie „Marszu dla Życia i Rodziny”, występ scholi Winnica, „Bieg dla Jezusa”, gry i zabawy, stoiska prezentacyjne. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ich rodzin.

 

19.30 – akademicka Msza Święta w Katedrze.