Talent show dla katolików? Festiwal Debiuty po raz szósty

Talent show dla katolików? Festiwal Debiuty po raz szósty

18 kwietnia, 2016 Wyłącz przez m.guzek

wizytowka_debiuty_SIDEB

Była “Szansa na Sukces”, był “Idol”, a od 5 lat są chrześcijańskie “Debiuty”. Już 24 kwietnia w Dobrym Miejscu odbędzie się Koncert Debiuty 2016 im. Moniki Brzozy. Konkurs od początku wyłania najciekawszych wykonawców młodej, chrześcijańskiej sceny rozrywkowej.

 
Co roku jury przyznaje tytuł “Debiutu” zespołowi o największym potencjale muzycznym. Swojego faworyta wybiera również publiczność. Wykonawcy debiutujący na scenie Dobrego Miejsca znani są w swoich środowiskach, koncertują i nagrywają płyty. Podczas koncertu prezentują swój autorski materiał.

 
– Koncert Debiuty odkrywa najlepsze zespoły po to, by promować dobrą muzykę chrześcijańską. Dlatego nagrodą w tegorocznym konkursie jest m.in. trasa koncertowa i promocja w rozgłośniach radiowych – mówi Michał Guzek z Fundacji “Chrześcijańskie Granie”, organizator wydarzenia.

 
– Muzyka chrześcijańska to nie tylko oprawa liturgii czy parafialne schole, ale coraz częściej profesjonalni wykonawcy, którzy głosząc Dobrą Nowinę sięgają po takie gatunki jak rock, pop czy hip-hop. Odkryciem „Debiutów” były takie zespoły jak StronaB, Soudarion czy Love Story – dodaje.

 
O Debiut 2016 Roku powalczą zespoły: Muode Koty (hip-hop), Krzagolec Gang (rock-pop) i Dobre Ludzie (piosenka autorska).

 


W tym roku Koncert Debiuty odbywa się pod hasłem “Debiuty dla Życia”. Data wydarzenia – 24 kwietnia – zbiega się z Marszem Świętości Życia. Podczas koncertu nie zabraknie świadectw o czystości.

 
Gościem specjalnym Koncertu Debiuty będzie Jan Budziaszek, muzyk “Skaldów” i inicjator koncertu “Jednego Serca Jednego Ducha”. Wydarzenie będzie transmitowane on line poprzez Tv Dobre Media – www.dobremedia.org.

 
Organizatorem Festiwalu DEBIUTY jest fundacja “Chrześcijańskie Granie”, która od roku organizuje największe wydarzenia promujące polską scenę muzyki chrześcijańskiej w Polsce m.in. Festiwal Chrześcijańskie Granie, konferencje w ramach Targów Sacrum Arena.

 

 

Polecamy: Chrześcijańskie Debiuty – konferencja prasowa