Marsz dla Życia i Rodziny 2016 w całej Polsce i w Warszawie!

Marsz dla Życia i Rodziny 2016 w całej Polsce i w Warszawie!

27 kwietnia, 2016 Wyłącz przez m.guzek
Chrześcijańskie Granie na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie!!!

Chrześcijańskie Granie na Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie!!!

 

„Każde życie jest bezcenne!” – to hasło organizowanych już po raz jedenasty Marszów dla Życia i Rodziny. W tym roku spotkamy się na ulicach polskich miast 15 maja, aby domagać się pełnej ochrony życia człowieka, na każdym etapie jego rozwoju. – czytamy na stronie Marszu. Patronem medialnym edycji warszawskiej wydarzenia jest sklep i serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Dołącz do grona wolontariuszy i włącz się w przygotowania Marszu! Zorganizuj reprezentację swojej parafii, szkoły, uczelni lub organizacji i zgłoś wasz udział w Marszu. Skontaktuj się nami już dziś! Napisz do Katarzyny Zaleśnej na adres warszawa@marsz.org. – apelują organizatorzy warszawskiego Marszu.

 

Marsze dla Życia i Rodziny to publiczna manifestacja przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego. Marsze odbędą się w ponad 120 polskich miejscowościach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W trakcie tegorocznej edycji, szczególny nacisk zostanie położony na kwestię ochrony życia nienarodzonych dzieci.

 

 

Deklaracja Organizatorów Marszów dla Życia 2013

Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego.

 

Uznajemy również, że istnieje potrzeba konsekwentnej i wytężonej pracy na rzecz promocji tych wartości. Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego musi być dostrzeżone i dowartościowane.

 

Dlatego wyrażamy chęć współpracy w realizacji projektów mających na celu takie kształtowanie porządku społeczno-prawnego, które zagwarantuje pełną ochronę życia ludzkiego i szacunek dla rodziny.