“Viviane chce się rozwieść” w Dobrym Miejscu!

“Viviane chce się rozwieść” w Dobrym Miejscu!

17 marca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

Vivine_chce_sie_rozwiesc_DOBRE_MIEJSCE

 

 

 Zapraszamy na Forum Filmów Nie-Zwyczajnych do Katolickiego Centrum Kultury Dobre Miejsce już 9 kwietnia o 18 na film “Viviane chce się rozwieść”. Dyskusję po filmie poprowadzi ks. dr Marek kotyński z PWTW. Bilety na wydarzenie można nabyć w sklepie Chrześcijańskie Granie przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.

 

Najlepsze filmy znajdziesz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

O filmie: Pełna emocji historia naświetlająca problem, o którym milczą media. Film nagrany w języku hebrajskim. Pokazywana na festiwalu w Cannes i izraelska kandydatka do Oscara 2015 „Viviane chce się rozwieść” to przejmująca opowieść o walce kobiety o jej godność i niezależność we współczesnym Izraelu. Bohaterką tej historii jest Viviane Amsalem, która próbuje uzyskać rozwód ze swoim mężem Elizeuszem przed jedynym prawnym organem właściwym dla takich spraw w jej ojczyźnie – sądem rabinicznym.Kobieta i jej prawnik muszą zmierzyć się z bezkompromisową postawą Elizeusza, który ignoruje nawet zawiadomienia rabinów o zwołaniu. Kiedy w końcu nie będzie mógł wymigać się od przyjścia do sądu, wciąż uparcie odmówi przyznania żonie rozwodu (czyli tytułowego gett), mimo że już od lat żyją w separacji.

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW)

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

9 kwietnia A.D. 2016 (sobota) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 15zł

www.dobremiejsce.org

Zapraszamy, film od 15 r.ż.