NOWOŚĆ: Pilecki dostępny na DVD!

NOWOŚĆ: Pilecki dostępny na DVD!

5 marca, 2016 Wyłącz przez mateo

PILECKI DVD

Już jest! Zapowiadana nowość na DVD – “Pilecki” od dzisiaj kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl. Jest to fabularyzowany dokument o jednym z największych polskich bohaterów XX wieku – Witoldzie Pileckim. Przez ponad 40 lat nie wolno było wymawiać w Polsce jego nazwiska. Dziś już można… Zapraszamy!

 

Film ,,Pilecki” to polski fabularyzowany dokument w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci w maju 1948 roku. Film powstał całkowicie ze zbiórek społecznych.

 

Rotmistrz Witold Pilecki. Człowiek, który z własnej woli dał się zamknąć w obozie koncentracyjnym w Auschwitz, by wysłać do aliantów raporty o sytuacji więzionych tam osób. Polak, którego brytyjski historyk Michael Foot uznał za jednego z sześciu najodważniejszych ludzi oporu podczas II wojny światowej. W roli Rotmistrza Witolda Pileckiego: Marcin Kwaśny. Film z udziałem Andrzeja Pileckiego, syna Rotmistrza.

Dokument fabularyzowany w reż. Mirosława Krzyszkowskiego

 

 

PRODUKCJA: POLSKA 2015, Stowarzyszenie Auschwitz Memento.
WERSJE JĘZYKOWE: oryginalna polska, napisy w języku angielskim.
CZAS TRWANIA: 80 min.

 

KUP TEN I INNE DOBRE FILMY NA WWW.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL JUŻ DZISIAJ >>>