Fundacja “Chrześcijańskie Granie” ma 1 rok!!!

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” ma 1 rok!!!

12 marca, 2016 Wyłącz przez m.guzek

FILI NERIRok temu, 12 marca został sporządzony akt notarialny pod fundację “Chrześcijańskie Granie”. W tym samym dniu w 1622 papież Grzegorz XV dokonał kanonizacji św. Filipa Neri, który stał się patronem “Chrześcijańskiego Grania”.

 

“Fundacja jako za zadanie postawiła sobie promocję młodej sceny muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Przez rok działalności udało się nam zorganizować Festiwal Chrześcijańskie Granie – po raz pierwszy z Koncertem Premiery, której jedną z nagród przyznał Prezydent RP Andrzej Duda.Również organizowaliśmy miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej w Polsce, konferencję Grajmy Chrześcijańskie Granie w Ostródzie na Sacrum Arena. Od kilku miesięcy także współtworzymy z Oratorium św. Jana Bosko “Uwielbienia na Pradze”. Przed nami już 24 kwietnia Koncert Debiuty 2016 – już dzisiaj prosimy o modlitwę oraz wsparcie. Za każdą współpracę, pomoc, wsparcie, modlitwę i  zaangażowanie dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez ostatni rok” – mówi Michał Guzek, Prezes Zarządu Fundacji “Chrześcijańskie Granie”.

 

Fundacja “Chrześcijańskie Granie” otrzymała błogosławieństwo na swoją działalność m.in. od papieża Franciszka, Abp Stanisław Gądeckiego, Abp Henryka Hosera.

 

Fundację “Chrześcijańskie Granie” można wspierać poprzez dobrowolne wpłaty na konto:46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe). Więcej informacji na temat fundacji można znaleźć na: www.fundacja.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

Filip Neri – urodził się 21 lipca 1515 we Florencji. W 1534 udał się do Rzymu, gdzie studiował filozofię i teologię. Przerwał studia i w 1548 założył “Bractwo Świętej Trójcy”, opiekujące się pielgrzymami i chorymi. W 1551 przyjął święcenia kapłańskie. Przy kościele św. Hieronima della Carità w Rzymie założył “Oratorium” – miejsce przeznaczone dla elity intelektualnej miasta, gdzie spotykali się artyści, kupcy, mieszczanie i kapłani. Filip organizował tam koncerty muzyczne, wykłady o najnowszych prądach w sztuce, dysputy o historii i archeologii. Został przez niektórych oskarżony o nowinkarstwo, a papież Paweł IV, zakazał mu na pewien czas działalności. Filip Neri dzięki aktywności duszpasterskiej jest nazywany “Apostołem Rzymu”.Filip Neri otrzymał stygmaty Ducha Świętego. W 1551 założył zakon filipinów (oratorianów). Była to pierwsza formacja zakonna katolicka, w którym nie było ślubów zakonnych. Zmarł w wieku 80 lat.

 

 

Św. Filipie, pełen chwały Orędowniku mój – który zawsze według wskazań i przykładu św. Pawła Apostoła radowałeś się, wyjednaj mi łaskę doskonałego poddania się woli Bożej, obojętność wobec spraw tego świata i spoglądania ku niebu, abym nigdy nie wątpił w Opatrzność Bożą, nigdy nie rozpaczał, nigdy nie był smutny, ani niecierpliwy, aby oblicze moje zawsze było radosne, a moje słowa życzliwe i uprzejme. Chociaż bowiem losy życia układają się różnie, przystoi nam, którzy mamy największe ze wszystkich dóbr, łaskę Bożą i obietnicę wiekuistego szczęścia, aby promieniować radością. Amen.