PREMIERA: singiel “Panie, Ufam Ci” – New Life’m już w marcu z nową płytą

PREMIERA: singiel “Panie, Ufam Ci” – New Life’m już w marcu z nową płytą

22 stycznia, 2016 Wyłącz przez mateo

NEW LIFE’m już w marcu przywita nas nową płytą – “Moje Westerplatte”, a tymczasem możemy posłuchać pierwszego singla pt. “Panie, Ufam Ci”. Muzycy wybrali kilkanaście tematów z papieskiego nauczania i na ich bazie stworzyli oryginalne premierowe utwory. Polecamy!

 

Starali się teksty ubrać w muzykę bazującą na elementach różnych stylistyk tak by każdy odnalazł w tym projekcie coś bliskiego swojej wrażliwości. W efekcie powstał program złożony z 14 piosenek poruszających najważniejsze tematy naszej duchowości i tożsamości, takie jak: sens życia, godność człowieka, walka o wybór słusznych wartości, moc wiary, miłość i miłosierdzie w naszym życiu, waga Eucharystii, rola Maryi, jedność i odpowiedzialność wobec wspólnoty, zaufanie Bogu.

 

Płyta “Moje Westerplatte” już w marcu w Chrześcijańskim Graniu, a tymczasem zapraszamy do kupienia innych płyt NEW LIFE’m >>> oraz naszych BESTSELLERÓW >>>

 

Historia zespołu New Life’m sięga 1992 roku. Zespół od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich i do dziś główny trzon zespołu pozostaje niezmienny. Pierwszym wokalistą zespołu zostaje Mieczysław Szcześniak. Pod koniec lat 90-tych w zespole zaczyna śpiewać Natalia Niemen, od 2005 r. Basia Włodarska, a od roku 2010 główną wokalistką zespołu jest Agnieszka Musiał.

 

Od pierwszego większego koncertu na festiwalu w Opolu (1992 r.), Główną aktywnością New Life’m są koncerty. Artyści zagrali ich setki w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach. New Life’m koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Na styku muzyki na żywo i gorąco reagującej publiczności tworzy się rozpoznawalny styl zespołu. Kompozycje New Life’m zdobywały czołowe miejsca na różnych listach przebojów, wiele z nich to szeroko znane utwory (Twoja miłość, Każdy wschód słońca, Z całej duszy, Oddaję Ci życie swe, czy I got no money).

 

Twórczość New Life’m jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy. Joachim Mencel i Piotr Jankowski to wysokiej klasy instrumentaliści, dzięki którym w kompozycjach zespołu słychać elementy ze świata jazzu. To właśnie kompozycje pianisty Joachima Mencla, z tekstami jego żony Beaty, takie jak: „Twoja miłość”, „Z całej duszy”, „Zakochałam się na 100%” czy „Tylko Ty i ja” stały się przebojami, poprzez które zespół jest rozpoznawalny. Marcin Pospieszalski, multiinstrumentalista i kompozytor, autor muzyki filmowej, laureat wielu prestiżowych nagród, nadaje swoimi aranżacjami muzyce New Life’m niepowtarzalne brzmienie.

 
Na płycie: Agnieszka Musiał, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Robert Cudzich, Marcin Pospieszalski oraz gościnnie Tomas Celi Sanchez
Produkcja muzyczna: Joachim Mencel, Marcin Pospieszalski
Produkcja: Agnieszka Dubiel, Beata Mencel, Andrzej Dubiel
Wydawca: Bonart Management

 

za: newlife’m / facebook