Kolędy 2015 – polecamy w Chrześcijańskim Graniu

Kolędy 2015 – polecamy w Chrześcijańskim Graniu

7 grudnia, 2015 Wyłącz przez mateo

 

koledy_banner_2015_big

Trwa Adwent, ale już niedługo będziemy świętować Boże Narodzenie. Będą więc kolędy! Dzisiaj chcemy polecić Wam kilka bardzo dobrych nowości i nie tylko. Już teraz posłuchajcie: TGD – Kolędy Świata, Matula – Matula Jezusa Utula, New Day – A Anieli Grają! oraz Kolędy Antoniny Krzysztoń! Wszystkie kupicie na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Od lat fascynuje nas popularność płyt kolędowych. Tych bardziej tradycyjnych, jak i tych nowatorskich. Do wspólnego śpiewania oraz do rodzinnego słuchania. Chyba każdy zespół wydał, albo planuje wydać coś co będzie “świąteczne”, “bożonarodzeniowe”. W tym roku mamy także kilka dobrych propozycji – warto zamówić już teraz, tak aby zdążyły dotrzeć spokojnie na Boże Narodzenie do domu. Zapraszamy!

 

New Day - A Anieli Grają!

New Day – A Anieli Grają! // płyta  zawiera 11 pięknie wyśpiewanych przez Natalię Górkę kolęd, pulsujących dzięki perkusji Rafała Boniśniaka, które stanowią zachętę do wspólnego kolędowania. Przepiękne aranżacje Mirosława Bogonia, akustyczny skład z fortepianem, perkusją i basem, oddają klimat rodzinnego ciepła, który tak często towarzyszy nam przy wspólnym śpiewaniu. Specjalnie na tę okazję zespół przygotował na płycie wersje 5 kolęd w wersji karaoke. “A ANIELI GRAJĄ!” to niezbity dowód na to, że kolędowanie to nie tylko odwieczna tradycja, ale przede wszystkim wciąż żywa opowieść o nowo narodzonym Zbawicielu.

 

matula_jezusa_frontMatula – Matula Jezusa Utula // Prosto, bez udziwnień, z lekkością, a w prezencie otrzymujemy drugą płytkę z wersjami instrumentalnymi do pośpiewania! Znajdziecie na niej takie kolędy jak: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gore Gwiazda”, „Gdy się Chrystus Rodzi”, „Mizerna Cicha” i wiele innych, dobrze nam znanych. Nagrania na pewno docenią Ci, którzy lubią kolędy w klasycznych aranżacjach. Do zespołu podczas nagrań dołączył chór dziecięcy oraz kwartet smyczkowy, a sam zespół powiększył się o dodatkowe wokale. Sprawia to, że kolęd słucha się z niezmierną przyjemnością. Wydawnictwo zawiera dwie płyty z 11 dobrze znanymi kolędami na 2 płytkach z wokalami oraz z podkładami instrumentalnymi.

 

Kolędy Antoniny KrzysztońAntonina Krzysztoń – Kolędy // “Dzieliliśmy się tym, co w nas najlepsze, płyta była nagrywana w przyjaźni i wielkim skupieniu. Myślę, że można jej słuchać przez cały rok – już po nagraniu pierwszej mojej płyty kolędowej docierały do mnie informacje od słuchaczy, że myślą podobnie” – takimi słowami sens albumu opisuje Antonina Krzysztoń. Nagrania zostały zrealizowane w należącym do Wojciecha Czerny Analogowym Studiu Rogalów, co dodało dodatkowego smaku i brzmienia. Całość została nagrana na ‘sto procent’, nic nie było poprawiane i strojone, dzięki czemu słuchacze będą mogli poczuć klimat, jaki towarzyszył muzykom w trakcie nagrań. Niecodzienna płyta i wykonanie.

 

tgd kolędy świataTGD – Kolędy Świata // nowość od Trzeciej Godziny Dnia. Ta płyta to fascynująca podróż dookoła świata. Melodie z Armenii, Bułgarii, Hiszpanii, Nigerii, Ameryki Północnej i Południowej przeplatają się z tradycyjnymi polskimi kolędami tworząc niezwykle barwną całość. Pop-gospelowa formacja TGD sięga po tematy etniczne i klasyczne oraz współczesne przeboje (amerykański hit „Mary, Did You Know?” czy „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena). Nagrania dokonano w katowickim „Spodku”, podczas pełnego energii i prawdziwych wzruszeń świątecznego koncertu. Chórowi TGD towarzyszą wspaniali goście: Anna Maria Jopek, Natalia Niemen i Kuba Badach.

 

Polecamy też dobre koncerty:

koncertTY_banner2_750-100