“Zakazany Bóg” w Dobrym Miejscu

“Zakazany Bóg” w Dobrym Miejscu

4 listopada, 2015 Wyłącz przez m.guzek

ZakazanyBog_Dobre_MiejsceJuż 8 listopada z cyklu Dobre Kino zapraszamy na film „Zakazany Bóg”. Jest to prawdziwa historia, która poruszy nawet najtwardsze serce. Zakazany Bóg to kolejny po Cristiadzie film trafiający na ekrany polskich kin, który opisuje okrutne prześladowania Kościoła w XX wieku. Bilety w cenie 15 zł. będzie można zakupić godzinę przed filmem w sklepie Chrześcijańskie Granie.

 

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Opis filmu: Podczas wojny domowej w Hiszpanii w latach 1936-1939 zniszczono i splądrowano 2000 kościołów, zakazano praktyk religijnych i dokonywano rzezi na katolikach. Bestialsko zamordowano ponad 8000 osób duchownych. Byli wśród nich biskupi, zakonnice, klerycy. Przez cały czas krwawych prześladowań obiecywano im darowanie życia pod warunkiem wyrzeczenia się wiary, a jednak nie odnotowano żadnego przypadku apostazji!

 

 

“Zakazany Bóg” to piękna i wzruszająca historia 51 błogosławionych męczenników z Barbastro: mężnych księży i kleryków – ofiar nienawiści do wiary w Boga. Ich cudem ocalałe notatki z więzienia są jednymi z najpiękniejszych świadectw wiary w dziejach chrześcijaństwa.

 

„Nigdy w historii Europy, a może nawet i świata, nie widziano takiego ucieleśnienia nienawiści do religii i jej wyznawców”Hugh Thomas, lewicowy historyk !!!

 

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi filozof, etyk i filmoznawca Pani dr Wanda Kamińska (wykładowca UKSW)

 

DOBRE MIEJSCE wej. B; Aula bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 

8 listopada A.D. 2015 (niedziela) godz. 18:00 DOBRE MIEJSCE Wstęp – 15zł www.dobremiejsce.org, Zapraszamy, film od 15 r.ż.