“Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii” – program

“Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii” – program

16 września, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Konferencja Grajmy Chrześcijańskie Granie w Ostródzie!

Już w najbliższą sobotę 19 września o 12.00 spotykamy się w Ostródzie przy ul. Grunwaldzkiej 55 (sala nr 2) na targach Sacrum Arena podczas I konferencji “Grajmy Chrześcijańskie Granie w każdej parafii”. Gośćmi spotkania będą: dziennikarz Grzegorz Kasjaniuk,duszpasterz akademicki ks. Piotr Podolak oraz Joanna Jaskółowska i Ewelina Batruch, które prowadzą salki muzyczne. Tematem wydarzenia będzie muzyka chrześcijańska i jej różne oblicza. Podczas spotkania po raz pierwszy zostaną przyznane certyfikaty dla “muzycznych orlików”. Organizatorem konferencji jest fundacja “Chrześcijańskie Granie”.

 

PROGRAM:

12.00 Rozpoczęcie i modlitwa

– Wręczenie certyfikatów akcji Grajmy Chrześcijańskie Granie

– Świadectwo Grzegorza Kasjaniuka

– Prezentacja gości

– Panel na temat muzyki chrześcijańskiej

– Modlitwa na zakończenie

 

Podczas spotkania zagra: Chór Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny z Ostródy. Chór na co dzień śpiewa podczas niedzielnych mszy świętych oraz podczas ważnych wydarzeń w życiu parafii.

 

Dołącz do wydarzenia na fb

 

 


Wśród gości spotkania znajdą się osoby grające w salkach muzycznych, ludzie mediów oraz osoby zaangażowane w promocję muzyki chrześcijańskiej w Polsce:

 

Joanna Jaskółowska – prywatnie żona, zawodowo matematyczka, z zamiłowania – dyrygentka. Wcześniej chórzystka Akademickiego Chóru UG oraz Chóru przy Filharmonii Warmińsko Mazurskiej, a także miłośniczka i wykonawczyni poezji śpiewanej – obecnie spełnia swoje marzenie będąc dyrygentką-amatorką chóru parafialnego. Pomysłodawczyni koncertów ewangelizacyjnych …by Świat usłyszał, które wraz z grupą przyjaciół z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny organizuje w Ostródzie od trzech lat.

 

Grzegorz Kasjaniuk – dyrektor radia Profeto.pl, dziennikarz radiowy; Publikował min. w miesięczniku hard’n’heavy Metal Hammer, dwutygodniku Na Żywo, Gazecie Warmińskiej, Gazecie Olsztyńskiej, piśmie literacko-kulturalnym Portret, VariArt., Tu Olsztyn, Nasz Olsztyniak. Przez wiele lat pracował w Polskim Radiu Olsztyn oraz w portalu Wnas.pl.Dyrektor Artystyczny FESTIWALU ROCKOWEGO UNION OF ROCK w Węgorzewie w latach 2003 – 2005 i jego juror w latach 1993 – 2010. Dyrektor Artystyczny festiwalu rockowego MUSICORAMA Giżycko 2004.

 

Ewelina Batruch – odpowiada za salkę muzyczną “music is for everyone” w Białymstoku.

 

ks. Piotr Podolak – Dyrektor i założyciel Szkoły Muzyki Kościelnej w Olsztynie, od roku 2003 organizuje Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne, które były pierwszym takim wydarzeniem na Warmii. Ks. Piotr jest odpowiedzialny za referatu ds. muzyki kościelnej archidiecezji warmińskiej.

 

Na spotkanie zapraszamy księży, katechetów, animatorów muzycznych, młodzież oraz miłośników polskiej muzyki chrześcijańskiej. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.Organizatorem spotkania jest Fundacja Chrześcijańskie Granie – organizatora akcji Chrześcijańskie Granie oraz festiwali Debiuty i Chrześcijańskie Granie oraz jeden z największych serwisów o muzyce chrześcijańskiej: www.chrzescijanskiegranie.pl. Partnerem wydarzenia jest serwis www.radioprofeto.pl

 

Więcej informacji na www.sacrumarena.pl

 

Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:
Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)