Urodziny św. Faustyny – chilloutowa Koronka do Miłosierdzia Bożego [premiera!]

Urodziny św. Faustyny – chilloutowa Koronka do Miłosierdzia Bożego [premiera!]

25 sierpnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Dzisiaj – 25 sierpnia, o godzinie 15:30 do sieci trafiła Koronka do Miłosierdzia Bożego skomponowana przez o. Łukasza Buksę OFM, franciszkanina z Krakowa. Utwór powstał na okoliczność 110. rocznicy urodzin św. Siostry Faustyny Kowalskiej, która przypada tego dnia.

 

Modlitewny chillout

Koronka do Miłosierdzia Bożego autorstwa o. Łukasza to próba połączenia tradycji z nowoczesnością. Odmawiana przez wiernych na całym świecie modlitwa tym razem wybrzmiewa w towarzystwie spokojnych, elektronicznych dźwięków, charakterystycznych dla chillout’u – ulubionego gatunku muzycznego franciszkanina. W nagraniu udział wzięli przyjaciele, zaangażowani w projekt „Obudź się! Możesz Więcej”, którego autorem jest reformata.

 

Lekarstwo na trudne czasy

Koronka do Miłosierdzia Bożego to wyjątkowa, nasza – Polska, modlitwa. Odmawiając ją każdego dnia marzyłem, by stworzyć wersję śpiewaną, wykorzystującą nowoczesne, bliskie młodemu człowiekowi brzmienia. Nie bez powodu sięgnąłem po elektronikę, klimaty chillout’u. Koronka to mój sposób na zatrzymanie się, zwolnienie tempa i całkowite skupienie na modlitwie.- wyjaśnia franciszkanin. Po drugie, jest to jeden z ulubionych gatunków muzycznych współczesnej młodzieży, której jestem duszpasterzem. Chciałbym żeby Ci, z którymi pracuję na co dzień poznali niezmierzone Miłosierdzie Boże, o którym mówiła św. Siostra Faustyna i każdego dnia o godzinie 15:00 łączyli się z całym Kościołem na modlitwie. Wierzę, że to właśnie ta modlitwa jest lekarstwem na nasze czasy. – dodaje.

 

Koronka, do której muzykę skomponował krakowski reformata została opublikowana na kanale Łukasz Buksa na YouTube (www.youtube.com/user/lukaszbuksa). Ponadto, materiał jest dostępny na stronie franciszkanina na Facebooku (facebook.com/o.lukaszbuksa).

 

o.Łukasz Buksa OFM – franciszkanin odpowiedzialny za Referat Młodzieżowo-Powołaniowy Prowincji Matki Bożej Anielskiej z Krakowa; rekolekcjonista, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji ewangelizacyjnej „Obudź się! Możesz Więcej!”, kierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych; instruktor snowboardu, organizator nowatorskich rekolekcji RekoSKI, przewodnik jednej z grup Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej, wokalista i kompozytor; ma w swoim dorobku 4 płyty o zróżnicowanym stylu muzycznym, ostatni krążek, pt.„Możesz Więcej” wydał wiosną 2015 roku.

 

Więcej informacji na temat o.Łukasza i projektu „Obudź się! Możesz Więcej!”:
www.lukaszbuksa.pl
www.braciamniejsi.pl
www.facebook.com/o.lukaszbuksa

tekst i foto: mat. prasowe / Anna Dziedzic