Największe gwiazdy w Mysłowicach! Relacja z koncertu “Bądź jak Jezus”

Największe gwiazdy w Mysłowicach! Relacja z koncertu “Bądź jak Jezus”

6 czerwca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Bądź Jak Jezus - Mysłowice

Festiwal, koncert, piknik – to wszystko w jednym! Do tego największe gwiazdy światowej muzyki chrześcijańskiej zobaczyliśmy 4 czerwca w Mysłowicach podczas ekumenicznego koncertu “Bądź jak Jezus”. W parku Słupna zgromadziło się kilkanaście tysięcy osób, w tym wiele rodzin i młodych ludzi. Wydarzenie na Śląsku może w przyszłości być jednym z najważniejszych na scenie muzyki chrześcijańskiej nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Luka po toruńskim Song of Songs czeka na zapełnienie.

 

W tym roku koncert zyskał bardzo ciekawy element. Organizatorzy zatroszczyli się o konkurs dla młodych zespołów. W ramach konkursu “Non stop CCM” wygrał toruński zespół “Omnes Filii Dei Domini”, który zagrał pół godzinny dobry koncert. Występ może zostawił jeszcze wiele do życzenia, ale pokazał potencjał młodej sceny chrześcijańskiej. Po wielu latach można dojść do wniosku, że bez debiutantów trudno o jej rozwój. Festiwal Debiuty z Warszawy czy Hosanna z Siedlec pokazały, że w młodych artystach jest bardzo duży potencjał. Warto iść w tym kierunku.

 

badzjakJezus_myslowice_2015 (65)

Trudno mówić o debiucie Gabrieli Gąsior, która ze sceną muzyki rozrywkowej związana jest już od lat. Jednak to dopiero w ubiegłym roku nagrała gospelowy krążek “Bez Ciebie nie ma mnie” z Holy Noiz. Występ poderwał publikę energetyczną muzyką. Po nich przyszedł czas na grający od 10 lat New Day. Rafał Boniśniak z ekipą zagrali nie tylko utwory z nowej płyty “Nowy Dzień”, ale również najbardziej znane przeboje z wcześniejszych płyt. Trzeba przyznać, że koncert wybrzmiał o wiele lepiej niż płyty. Obycie ze sceną oraz dobry kontakt zespołu z publiką sprawiły, że był to bardzo udany występ. Po New Day przyszedł czas na topowe gwiazdy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej: Maleo Reggae Rockers oraz Natalię Niemen z zespołem(wcześniej grająca z New Life M. czy TGD). Zarówno jeden jak i drugi występ skupił wielu fanów muzyki. Najwyższa jakość i charyzma wykonawców, to atuty tych dwóch zespołów.

 

 

badzjakJezus_myslowice_2015_fot-Mateusz-Stolarski (4)Jednak cały Śląsk jak i połowa Polski, która zjechała się na “Bądź jak Jezus” czekała na Leeland (rodem z Teksasu, USA) , a przede wszystkim na Hillsong London. Pierwszy zespół zagrał znakomity rockowo – uwielbieniowy koncert. Muzyka Leeland porusza nie pierwszy raz. Zespół po raz kolejny przyjechał do Polski. Pierwszy występ na koncercie “Bądź jak Jezus” został bardzo dobrze przyjęty przez fanów chrześcijańskiego grania. Organizatorzy otrzymali mnóstwo maili po pierwszym występie. Podobnie może być po koncercie 4 czerwca. Kto wie, może zespół zawita za rok?

 

 

 

Finał koncertu “Bądź jak Jezus” to spełnienie marzeń tysięcy osób. Hillsong London już kilka lat temu wystąpił na koncercie w Warszawie, ale ten występ przejdzie do historii. Największe przeboje Hillsonga doprowadziły do euforii tłumu skupionego przed sceną. Był  czas na uwielbienie, ale i rockowo – elektroniczne granie, które uniosły w górę nie jednego. Koncert Hillsonga pokazał, że jest to dzisiaj zespół bezkonkurencyjny na światowej scenie muzyki chrześcijańskiej.

 

badzjakJezus_myslowice_2015 (52)

 

Poza znakomitymi występami podczas koncertu “Bądź jak Jezus” można było natrafić na stoiska wielu wydawnictw. Tworzyły one podobną atmosferę do Festiwalu Song Of Songs, na którym można było kupić to co najlepsze na scenie muzyki chrześcijańskiej. Chrześcijańskie Granie również wystawiło się z najlepszymi płytami z muzyką chrześcijańską, audiobookami oraz dobrym filmem. Wśród stoisk było jeszcze jedno i to nietypowe. Organizatorzy umożliwili spowiedź spod jednym z namiotów.

 

Na docenienie zasługuje również profesjonalne prowadzenie koncertu przez Marka Zająca. Nie zabrakło również czasu na świadectwa nie i błogosławieństwa Abp Wiktora Skworca. Myślę, że każdy kto znalazł się w tym dniu Parku Słupna mógł jego choć trochę doświadczyć.

 

badzjakJezus_myslowice_2015 (57)

 

Organizatorami koncertu Bądź jak Jezus była Fundacja Światło Życie, Śląska Agencja Reklamy i Marketingu oraz Telewizja Familijna Opoka.Tv

 

Galerię zdjęć z koncertu zobaczycie na naszym facebooku >>>

 

badzjakJezus_myslowice_2015_fot-Mateusz-Stolarski (5)