Festiwal Nowe Spojrzenie 2015 – program (Raz Dwa Trzy, Mesajah, Propaganda Dei)

Festiwal Nowe Spojrzenie 2015 – program (Raz Dwa Trzy, Mesajah, Propaganda Dei)

17 maja, 2015 Wyłącz przez mateo

Nowe Spojrzenie 2015 - bannerW niedzielę 31 maja 2015 r. odbędzie się w Bydgoszczy czwarta edycja Festiwalu Nowe Spojrzenie. Na scenie dotychczas pojawiali się tacy artyści jak: Luxtorpeda, Arka Noego, Nocna Zmiana Bluesa, T.Love, Bethel, Armia. W tym roku zapowiada się równie ciekawie. Festiwal działa na trzech płaszczyznach: koncerty zespołów, konferencje z ludźmi kultury i mediów oraz spotkania z pasjonatami. Start o 15.00 Marszem dla Życia.

 

Muzyczną ucztę zapewnią uznani polscy artyści, reprezentujący różne gatunki muzyczne: Raz Dwa Trzy (ambitny zespół tworzący muzykę od 25 lat, stworzyli 7 płyt studyjnych i 3 koncertowe, lider Adam Nowak) Mesajah (polski wokalista reggae, znany przede wszystkim z piosenki „Każdego dnia” ), Propaganda Dei (koniński zespół istniejący od 2010 roku, mający na koncie 2 płyty ).

 

W czasie koncertów odbędą się także spotkania z ludźmi kultury i mediów, którzy opowiedzą o swoim życiu, pracy i pasjach. W tym roku naszymi gośćmi będą: ks. Jan Kaczkowski (doktor teologii moralnej, specjalista w dziedzinie bioetyki, prezes Puckiego Hospicjum p.w. św. Ojca Pio), siostra Anna Bałchan (założycielka Stowarzyszenia Po Moc dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej), Jola Szymańska (młoda autorka bloga „Hipster Katoliczka”) oraz Bawer Aondo-Akaa (niepełnosprawny aktywista, teolog i kandydat Prawicy Rzeczypospolitej w wyborach do Sejmu z 2011 r.).

 

Festiwal oferuje atrakcje dla całych rodzin i ludzi w każdym wieku. W tym roku ponownie Festiwal Nowe Spojrzenie rozpocznie się zaraz po przybyciu na teren wokół Bazyliki Mniejszej Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny. Wtedy też cała zachodnia część terenu festiwalowego zostanie opanowana przez organizatorów Marszu. Na wszystkich czekać będzie piknik rodzinny i moc atrakcji (m.in. specjalna strefa dziecka). Poza tym dzięki możliwości wejścia na taras widokowy na kopule Bazyliki uczestnicy Festiwalu będą mieli także wyjątkową okazję podziwiać Bydgoszczy z lotu ptaka.

 

PROGRAM FESTIWALU:
Scena Koncertowa
17:00-18:00 – Propaganda Dei
18:30-20:00 – Mesajah
20:30-22:00 – Raz dwa trzy
Konferencje
15:00-16:00 – Ks. Jan Kaczkowski
16:00-17:00 – Jola Szymańska
17:00-18:00 – S. Anna Bałchan
18:00-19:00 – Bawer Aondo-Akaa

 

W trakcie Festiwalu będziemy również świadkami próby pobicia rekordu Guinnessa w ułożeniu nieprzerwanego ciągu monet 1 zł, który jest organizowany z ramienia fundacji „Wiatrak” w ramach kampanii „Kilometry Dobra”. Festiwal odbędzie się na skwerze u zbiegu ulic Berwińskiego i Szymanowskiego. Rozpoczęcie o godz. 15:00. Wstęp wolny!

 

Aktualne informacje o Festiwalu są dostępne na stronie internetowej: www.nowespojrzenie.com oraz na www.facebook.com/FestiwalNoweSpojrzenie. Chrześcijańskie Granie oraz www.koncerTY.chrzescijanskiegranie.pl są patronami tego wydarzenia.