Stan Fortuna CFR przybywa z Nowego Jorku do Polski!

Stan Fortuna CFR przybywa z Nowego Jorku do Polski!

6 kwietnia, 2015 Wyłącz przez mateo
o. Stan Fortuna CFR

(“SFortuna2“. Licensed under CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons.)

Już niedługo, w dniach 10 – 19 kwietnia dzięki społeczności RTCK do Polski przyleci o. Stan Fortuna CFR. W ramach wizyty ten charyzmatyczny franciszkanin z nowojorskiego Bronxu – kaznodzieja i genialny muzyk, multiinstrumentalista, odbędzie szereg spotkań i zagra przynajmniej jeden koncert.

 

 

Ten niezwykły franciszkanin wydał ponad dwadzieścia płyt z muzyką w stylu hip-hop, folk, jazz, reggae i gospel. Większość z nich dedykował Janowi Pawłowi II. Mówi się, że dzięki niemu Ojciec Święty polubił hip-hop i uznał go za nowe narzędzie ewangelizacji. Jest basistą, gitarzystą, gra na klawiszach i bębnach, śpiewa, komponuje i pisze teksty. Przed nawróceniem, o. Stan był profesjonalnym muzykiem jazzowym. Grał koncerty w jednych z najbardziej prestiżowych miejsc muzyki jazzowej, takich jak Birdland, Lincoln Center i Town Hall.  W 1987 roku zakłada wytwórnię muzyczną Francesco Productions by lepiej promować ewangelię. O. Fortuna znany jest na całym świecie, nagrywa ze słynnymi muzykami, prowadzi otwarte spotkania z młodzieżą – był też specjalnym gościem Światowych Dni Młodzieży w Sydney

 

Jest on od wielu lat jest wielkim fanem i oddanym uczniem Ojca Świętego Jana Pawła II, którego naukę szerzy praktycznie we wszystkich swoich wystąpieniach. Pasją i miłością, z jaką mówi o Świętym Janie Pawle II zaskakuje nawet najwierniejszych czcicieli tego Świętego, szczególnie w Polsce.

 

“W 2005 otrzymałem „z nieba” niezwykły prezent. Parafianie wyciągnęli mnie na pielgrzymkę do Polski. Przyleciałem tu po raz pierwszy. Wylądowałem w pierwszych dniach kwietnia. 2 kwietnia 2005 roku, godzina 21.37 była przełomową chwilą dla mojego kapłaństwa. Czułem, że narodziłem się na nowo. Tamten wieczór był momentem moich drugich prymicji. Dzięki Janowi Pawłowi II pokochałem Polskę. Czytam Norwida i książki o historii waszego kraju. Uczę się też polskiego. Po co? Aby czytać książki Karola Wojtyły w oryginale!” – mówił o. Stan w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem (Gość Niedzielny, nr 11/2011)

 

W ramach pobytu RTCK organizuje 3 spotkania z o. Stanem w Nowym Sączu:

11 kwietnia 2015 – poświęcone św. Janowi Pawłowi II, z zupełnie nowej perspektywy

13 kwietnia 2015 – z serii RTCJ – Rób To Co Jezus

14 kwietnia 2015 – specjalnie dla kobiet i mężczyzn

 

Jak zapowiadają organizatorzy, spotkania będą na bieżąco tłumaczone na język polski (metodą symultaniczną), która zapewni pełny komfort uczestnictwa w spotkaniu. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy (wstęp jest płatny). O. Fortuna ostatnio wziął gościnny udział w Krzyżowej Drodze do Zwycięstwa – internetowych rekolekcjach społeczności RTCK.

za: rtck.pl / wikipedia.en / bosko.pl / gosc.pl