Singiel „Życie” zapowiada najnowszą płytę o.Łukasza Buksy

Singiel „Życie” zapowiada najnowszą płytę o.Łukasza Buksy

25 kwietnia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

łukasz buksa

 

W najbliższą niedzielę, 26 kwietnia o godzinie 19:00 nastąpi internetowa premiera singla „Życie”. Utwór promuje najnowszą płytę o. Łukasza Buksy OFM „Możesz Więcej”. Krążek jest częścią ogólnopolskiego projektu rekolekcji, konferencji i koncertów kierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

 

POSŁUCHAJ

 

 

11 utworów – historii, które inspirują

„Możesz więcej!” to 11 prawdziwych historii zamkniętych w muzycznej formie. Każdy utwór opowiada o innych emocjach, problemach i sposobach radzenia sobie z nimi w kolejnych etapach naszego życia. Autorem tekstów jest o. Łukasz. Nowoczesne aranżacje stworzył Tomasz Basiuk, pianista, współpracujący m.in z zespołem Deus Meus. Na płycie gościnnie występują czołowi raperzy polskiej sceny muzyki chrześcijańskiej: Arkadio i Kolah. Różnorodność gatunków, bogate instrumentarium i bezpośredni przekaz – w taki sposób śpiewający franciszkanin chce dotrzeć do młodzieży i zainspirować ją do aktywnego rozwijania swoich pasji i talentów zgodnie z nauką Kościoła.

 

 

Motywacja do działania

 

Każde spotkanie z cyklu „Obudź się! Możesz więcej!” to potężna dawka motywacji i inspiracji do dobrego przeżywania czasu młodości. Celem projektu jest zmobilizowanie i pobudzenie młodzieży do działania, odciągnięcie jej sprzed monitorów komputera oraz zachęcenie do poszukiwania nowych możliwości rozwoju. Receptą na życie zgodnie z ideą „Możesz więcej!” jest pobudka, która dokonuje się podczas prowadzonych przez o.Łukasza spotkań.

 

Odpowiedź na wezwanie Papieża Franciszka

 

Projekt „Obudź się! Możesz więcej” jest odpowiedzą na wezwanie Papieża Franciszka, który ogłaszając trwający właśnie rok Życia Konsekrowanego wezwał duchownych, by „Obudzić świat! Być świadkami odmiennego sposobu czynienia, działania, życia! Być świadkami, iż jest możliwe życie w odmienny sposób na tym świecie.” – mówi o. Łukasz. Papież podkreślił potrzebę wykorzystania nowego języka, nowego sposobu mówienia. Tym językiem stała się dla mnie muzyka, którą wykonuję podczas koncertów,a także słowo, które głoszę podczas konferencji. Płyta jest dopełnieniem projektu. To wezwanie do działania, do odkrywania swoich talentów i inspirowania innych. Cieszę się, że młodzież będzie mogła ją zabrać do domu, podzielić się moimi przemyśleniami z rodziną i rówieśnikami. – dodaje.

 
Muzyk jeżdżący na desce

 

Jako duszpasterz młodzieży o.Łukasz stale szuka nowych sposobów komunikowania się z młodymi ludźmi. Zimą organizuje „RekoSKI” – kilka turnusów rekolekcji połączonych z obozem narciarsko-snowboardowym. Wiosną i latem ewangelizuje m.in. jeżdżąc na longboardzie. „Możesz Więcej” to zaproszenie do dołączenia do społeczności osób, które nie boją się wychodzić poza współczesne schematy, jednocześnie nie zapominając o fundamentalnych wartościach.

 

Premierze singla towarzyszy uruchomienie strony www.buksalukasz.pl.
Więcej informacji: https://www.facebook.com/o.lukaszbuksa