Nasz Bóg uzdrawia, jest wszechmogący // Uwielbienie Warszawy 2015 za nami

Nasz Bóg uzdrawia, jest wszechmogący // Uwielbienie Warszawy 2015 za nami

18 kwietnia, 2015 Wyłącz przez mateo

Uwielbienie Warszawy

“Jeśli nasz Bóg jest przy nas, już nic nas nie zatrzyma!” – ponad tysięczny tłum śpiewał wczoraj – 16 kwietnia w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Uwielbienie Warszawy 2015 po raz drugi zgromadziło mieszkańców Stolicy do wspólnego adorowania Jezusa.

 

Organizatorzy chcieli, aby wspólnoty i grupy muzyczne z całej Warszawy włączyły się w przygotowanie tego wydarzenia, tak aby było ono wyrazem jedności chrześcijan.W czwartkowy wieczór zagrało wiele osób z różnych wspólnot warszawskich i nie tylko. Także znani muzycy sceny muzyki chrześcijańskiej – Klaudia Grabek z zespołu StronaB, Magda.lena Frączek, która dała też świadectwo miłości Bożej w jej życiu, oraz Mariusz Kozicki z El Camino.

 

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia na naszym profilu facebookowym >>>

 

Uwielbienie poprowadził x. Dominik Chmielewski z Łomianek, który zaraz po świadectwie Magdy Frączek i wystawieniu Najświętszego Sakramentu, zaprosił wszystkich blisko. Do prezbiterium. Na zakończenie błogosławił wszystkich zebranych monstrancją.

 

Zespół przygotował wiele pieśni uwielbieniowych, a wszystkie teksty były wyświetlane na ekranie, co pozwoliło wszystkim uczestniczyć w modlitwie śpiewem. Nie zabrakło także wykonania hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 – “Błogosławieni miłosierni”

“Robimy taki mały ekumenizm wewnątrz Kościoła Katolickiego. Chcemy być Jedno i chcemy, żeby to było widoczne. Łączy nas Jeden Bóg- najlepszy fundament. Chociaż każdy z nas ma inne doświadczenia to, kiedy stajemy razem, wspólnie się modląc jest między nami jedność.” – mówiła przed uwielbieniem Ada Godurowska z EPA – Ewaneglizacyjnego Projektu Artystycznego. I można dzisiaj powiedzieć, że ta jedność była. Bo “jeśli nasz Bóg jest z nami, któż jest przeciwko nam?”.

 

A tutaj fragment Uwielbienia:

 

Uwielbienie odbyło się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz XXI Targów Wydawców Katolickich.

Partnerzy Uwielbienia: EPA – Ewangelizacyjny Projekt ArtystycznyChrześcijańskie Granie, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Warszawskie Biuro ŚDM 2016

Patroni medialni: KMDM – Klub Miłośników Dobrych Mediów, Tygodnik Idziemy Gospel Box, KSM Warszawski, Katolickie Radio Zamość,bosko.pl, Tygodnik Katolicki Niedziela, duchowy.pl