Warszawa: “Elena” w Dobrym Miejscu już 7 marca!

Warszawa: “Elena” w Dobrym Miejscu już 7 marca!

4 marca, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Elena_plakat_Dobre_MiejsceW najbliższą sobotę 7 marca o 18.00  cyklu Forum Filmów Nie-Zwyczajnych odbędzie się  film “Elena”. Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW). Bilety w cenie 10 zł. do nabycia od godz.17:00 w dniu seansu w sklepie “Chrześcijańskie Granie”. Więcej na www.dobremiejsce.org

 
Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę. Oboje mają dzieci z poprzedniego małżeństwa. Córka Władmira – Katerina, beztroska i zbuntowana dwudziestolatka, nie ma najlepszych relacji z ojcem. Z kolei syn Eleny – Siergiej, bezrobotny próżniak, niezdolny do utrzymania żony i dwójki dzieci, co miesiąc liczy na emeryturę matki.

 


Pewnego dnia, na skutek ataku serca, Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny.
“Elena” to najnowszy film znanego rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa (“Powrót”, “Wygnanie”). Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Un Certain Regard na festiwalu w Cannes oraz był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii “Najlepsza aktorka europejska”. Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest Philip Glass.

 

Reżyseria: Andriej Zwiagincew
Występują: Elena Liadowa, Nadezhda Markina, Aleksiej Rozin, Andrey Smirnov
Produkcja: Rosja 2011

 

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki
czas trwania: 1 godz. 49 min