Śpiewają i modlą się dla Syrii // posłuchaj hymnu “Do Ciebie Panie”

Śpiewają i modlą się dla Syrii // posłuchaj hymnu “Do Ciebie Panie”

13 marca, 2015 Wyłącz przez mateo


Od kilku dni w sieci możemy słuchać klipu “Do Ciebie Panie”, który promuje akcję modlitewną “100 dni dla Syrii”. Jest to utwór oparty na słowach Psalmu 141: “Do Ciebie wołam, pospiesz mi z pomocą…” i przypomina słowa Chrystusa, że każdy z nas będzie prześladowany za wiarę, ale kto pozostanie wierny ten będzie zbawiony.

 

Sam utwór łączy ze sobą melodyjną, wręcz delikatną część, w której wokal Aleksandry Paradowskiej wprowadza słuchaczy w świat modlitewnego skupienia i opowiadają o trudnej sytuacji syryjskich męczenników. Potem następuje świetna zwrotka Tomasza Gerka, której tekst pełen jest porównań i metafor opartych na aktualnej sytuacji chrześcijan w Syrii i Iraku. Opowieść jaką przedstawiają muzycy potrafi wzruszyć, wywołać refleksje, ale też zmotywować do działania.

 

„100 dni dla Syrii” to akcja, która polega na nieustannej modlitwie przez 2.400 godzin w intencji prześladowanych i mordowanych chrześcijan. Jej inicjatorami są studenci WSKSiM w Toruniu i fundacja Piękna Polska. Więcej info znajdziecie tutaj: www.100dlasyrii.pl

 

„Proszę Was, abyście w Waszym kraju byli solą, światłem i zaczynem, który sprawi, że chrześcijaństwo w Polsce i w Europie uniknie naszego losu” – te słowa skierował do Polaków patriarcha Syrii Grzegorza III, prosząc o włączenie się w dzieło niesienia pomocy mieszkańcom Syrii. Bardzo chcielibyśmy, aby chrześcijanie w Syrii czuli nasze modlitewne wsparcie. Tym osobom w ucisku potrzebna jest nasza pamięć i modlitwa.” – piszą organizatorzy akcji.

 

Jeśli tylko macie ochotę, możecie zagłosować na kawałek w Liście z Mocą (www.listazmoca.pl)

 

śpiew: Arek Buczkowski, Aleksandra Paradowska, Aleksandra Wiszniewska, Paulina Wiśniewska; gitara: Dominik Paradowski; perkusja: Maciej Rozwadowski; rap: Tomasz Gerek; zdjęcia, montaż: Michał Hubala, Szymon Jędruchów 

za: gospelbox.pl / 100dnidlasyrii.pl