Monika Kuszyńska reprezentuje Polskę w konkursie Eurowizji 2015!

Monika Kuszyńska reprezentuje Polskę w konkursie Eurowizji 2015!

11 marca, 2015 Wyłącz przez mateo


Dobre wieści dla Polski. Monika Kuszyńska będzie reprezentowała nasz kraj podczas konkursu Eurowizji 2015. Jej piosenka “In The Name of Love” została wybrana przez TVP jako najlepiej wpisującą się w hasło tegorocznego konkursu – “Building Bridges”- budowanie mostów.

 

Piosenka jest efektem pracy twórczego duetu, jakim jest Monika i jej mąż, Kuba Raczyński. Utwór stworzony został specjalnie na tę okazję i stał się jednocześnie zapowiedzią drugiej solowej płyty artystki. Z myślą o polskich odbiorcach, piosenkę nagrano również w polskiej wersji językowej. Jej tytuł to: „Obudź się i żyj”. Utwór zapowiada drugi solowy album artystki, którego premiera zaplanowana została na jesień 2015 roku.

 

Monika Kuszyńska debiutowała na polskiej scenie muzycznej w 2001 roku jako solistka zespołu Varius Manx. Świetnie rozwijającą się karierę artystyczną przerwał w maju 2006 roku tragiczny wypadek samochodowy, w wyniku którego pozostaje częściowo sparaliżowana i do dziś porusza się na wózku. Nie poddała się jednak zwątpieniu i bierności. W 2012 roku wydała bardzo dobrze przyjęty, solowy album “Ocalona”, a także zaangażowała się w działalność społeczno – charytatywną, za co otrzymała w 2013 roku Złoty Krzyż Zasługi.

 

Jak sama mówi w wywiadzie na DEON.pl, wypadek zmienił wiele w jej życiu, szczególnie w sferze duchowej: “Moja religijność była jednak czymś mechanicznym, automatycznym, bez głębszych przemyśleń. Wydawało mi się, że jestem wierząca. Dopiero później zrozumiałam, że to z wiarą niewiele ma wspólnego, że to element tradycji przejętej od przodków, od otoczenia, i zaczęłam rozróżniać wiarę od religii. Tę zmianę przyniósł wypadek. Zaczęłam myśleć, przeżywać. Stałam się bardziej uduchowiona”.

 

Po wielu przeciętnych reprezentantach jest więc szansa na naprawdę świetny występ, tym bardziej, że piosenka jest naprawdę dobra.

 

“Poprzez swoją działalność artystyczną staram się promować ideę łączenia dwóch światów, które do niedawna zdawały się być niemożliwe do połączenia. Świata osób sprawnych i niepełnosprawnych. Most porozumienia między nimi z każdym rokiem się umacnia i wierzę, że pewnego dnia granice zostaną zatarte. Tegoroczne hasło Eurowizji: “Building Bridges” idealnie wpisuje się w tę ideę. Było również inspiracją do napisania tekstu piosenki “In The Name Of Love”. Bo w imię miłości możemy przełamywać wszelkie bariery.” – mówi wokalistka.

 

Debiutancka płyta Moniki Kuszyńskiej OCALONA jest do kupienia na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

za: gospelbox.pl / tvp.info / DEON.pl