V Otwockie Warsztaty Muzyki Liturgicznej – trwają zapisy!

V Otwockie Warsztaty Muzyki Liturgicznej – trwają zapisy!

4 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

banner2015

 

Jubileuszowa, piąta już edycja Otwockich Warsztatów Muzyki Liturgicznej organizowanych przy Parafii pw. Ducha Świętego odbędzie się w tym roku w dniach 27 lutego – 1 marca.Właśnie rozpoczęły się zapisy.Informacje można znaleźć na stronie: www.muzadei.pl/owml.Patronem medialnym wydarzenia jest Chrześcijańskie Granie.

 

Czas warsztatowych spotkań stał się już otwocką tradycją, która gromadzi wszystkich, którym bliski jest śpiew i muzyka liturgiczna. Intensywnie zaplanowany czas tych kameralnych w swojej formie zajęć daje uczestnikom cenne doświadczenia. To nie tylko bowiem nauka emisji głosu, ćwiczenie śpiewu czy opracowywanie wielogłosowych utworów, ale przede wszystkim niezwykła okazja do spotkania z artystami i profesjonalistami na co dzień zajmującymi się muzyką liturgiczną. To także czas na rozmowy o tym, czym jest śpiew i jaka jest jego rola w kościelnej liturgii oraz czas modlitwy i swoistych rekolekcji. Uczestnicy warsztatów będą też mogli doświadczyć, w jaki sposób muzyka łączy ludzi, budzi w nich wrażliwość na piękno, otwiera na Boga i drugiego człowieka.

 

 

W tym roku prowadzącymi otwockie spotkania będą:

Lidia Pospieszalska – kompozytorka, wokalistka, absolwentka wydziału jazzowego Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wokalnym oraz geografii na Uniwersytecie w Poznaniu. Komponowała dla takich zespołów jak: New Life’m, Deus Meus czy Zakopower, a utwory współtworzone z mężem Marcinem Pospieszalskim wykonywali m.in: Mietek Szcześniak czy Anna Maria Jopek. Śpiewała na płytach Deus Meus, Rodziny Pospieszalskich, zespołów Raz Dwa Trzy, Tie Break, Full Power Spirit oraz Janusza Radka. Wydała także swoją solową płytę „Inaije”. Prowadzi warsztaty muzyczne organizowane przez wspólnotę Dobry Duch, Dobra Muzyka.

 

Marcin Pospieszalski – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Absolwent studiów w zakresie aranżacji i kompozycji na wydziale jazzowym Akademii Muzycznej w Katowicach. Gra w wielu zespołach, komponuje i aranżuje muzykę do filmów fabularnych, spektakli telewizyjnych, teledysków oraz dla wielkich imprez muzycznych i widowisk, m.in. koncertów papieskich. Współtwórca zespołu New Life’m. Współpracował z wybitnymi polskimi i zagranicznymi artystami jazzowymi (m.in.: Michałem Urbaniakiem, Tomaszem Stańko, Anną Marią Jopek, Randy Breckerem czy Jimem Beardem). Producent muzyczny płyt zespołu „Deus Meus” (Hej Jezu, Mój Jezus, Jahwe, Pieśni wielkopostne) oraz współproducent płyt zespołów “New Life’m” i “Arka Noego”. Jest basistą zespołu 2Tm 2,3. Prowadzi warsztaty dla muzyków oraz warsztaty muzyki liturgicznej.

 

o. Wojciech Dudzik OP – dominikanin, pracuje obecnie w sekretariacie Polskiej Prowincji Dominikanów, członek redakcji miesięcznika „W drodze”, opiekun grupy przygotowującej dorosłych do bierzmowania, mieszkaniec warszawskiego klasztoru św. Jacka. Członek chórów uczestniczących w nagraniach płyt wydanych przez Dominikański Ośrodek Liturgiczny: „Jezu, Śliczny Kwiecie”, „Niepojęta Trójco”, „Pieśń o nadziei”.

 

Otwockie Warsztaty adresowane są przede wszystkim do członków scholi, chórów i instrumentalistów oraz osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną we wspólnotach parafialnych. Te trzydniowe spotkania to świetna okazja do pogłębienia wiedzy o muzyce liturgicznej, jej modlitewnym znaczeniu oraz bogata porcja wskazówek i inspiracji do codziennej muzycznej pracy.

 

Rejestracja wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zaczyna się w dniu 1 lutego 2015.Więcej szczegółów tutaj: www.muzadei.pl/owml oraz profilu fb chóru Melodeus – www.facebook.com/pages/MeloDeus

Koszt: bez noclegu 190 zł. / z noclegiem 250 zł.

 

Warsztaty są organizowane wspólnie przez: Stowarzyszenie Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej MuzaDei, Miasto Otwock, Parafię pw. Ducha Świętego w Otwocku oraz Chór MeloDeus.