“Przeszłość” w Dobrym Miejscu

“Przeszłość” w Dobrym Miejscu

16 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

KINÓWKI.plKatolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce już 21 lutego o 18.00 zaprasza na film “Przeszłość” – tyt. oryg. Le Passé.Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW) .Bilety w cenie 1o zł. do nabycia od godz.17:00 w dniu seansu w Sklepie “Chrześcijańskie Granie”.Więcej informacji można znaleźć na www.dobremiejsce.org

 

Nowy film twórcy nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem ROZSTANIA.

 

Błyskotliwy dramat psychologiczny, skonstruowany z precyzją najlepszego thrillera, był jednym z największych odkryć ostatniej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.W rolach głównych wystąpili – uhonorowana w Cannes nagrodą dla Najlepszej Aktorki Bérénice Bejo (gwiazda obsypanego nagrodami ARTYSTY) oraz Tahar Rahim, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej i Cezara za występ w głośnym PROROKU.
Ahmad i Marie nieformalnie zakończyli swój związek cztery lata temu. Po długiej rozłące mężczyzna przylatuje do Paryża, aby ostatecznie podpisać dokumenty i tym samym doprowadzić sprawę rozwodową do końca. Marie potrzebuje tych formalności, aby móc wejść w nowy związek małżeński z Samirem. Spotkanie nabiera dramatyzmu, kiedy Ahmad dowiaduje się, że atmosfera w domu Marie daleka jest od normalności. Z każdą chwilą kolejne tajemnice z przeszłości wychodzą na jaw i odciskają swoje piętno na życiu wszystkich.

 

 

 

 

Reżyseria: ASGHAR FARHADI
Występują: BÉRÉNICE BEJO, TAHAR RAHIM, ALI MOSAFFA
Produkcja: Francja, Iran 2013

 

DOBRE MIEJSCE wej. B, ul. Dewajtis 3, Las Bielański, Warszawa.
Sala widowiskowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki
czas trwania: 2 godz. 5 min