“Chlebie żywy” po angielsku śpiewa TWOJE NIEBO!

“Chlebie żywy” po angielsku śpiewa TWOJE NIEBO!

7 lutego, 2015 Wyłącz przez m.guzek

Eucharystia stała się impulsem, aby w 2009 roku na przemyskim Karmelu powstał zespół Twoje Niebo. Początki muzykowania niewielkiej, ale pełnej zapału grupy młodych ludzi wiązały się właśnie z liturgiczną posługą podczas Eucharystii. Potem zaczęły powstawać autorskie kompozycje w najbardziej różnorodnych klimatach muzycznych.

 

“By powrócić do korzeni zespół na pięciolecie swego istnienia (2014) wypuścił utwór i teledysk CHLEBIE ŻYWY.Po licznych “zagranicznych” zachwytach i zachętach prezentujemy dzisiaj jego anglojęzyczną wersję.” – o utworze pisze zespół

 

Znalazłam moje niebo na ziemi, albowiem niebem moim jest Bóg, a Bóg mieszka we mnie!” – te proste słowa bł. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej zainspirowały niewielką grupę młodych ludzi, by w maju 2009 r. założyć zespół wokalno – instrumentalny o nazwie „Twoje Niebo”.


Obecnie zespół tworzy ponad czterdziestu wokalistów i instrumentalistów, którzy śpiewem i modlitwą chwalą imię Pana, jednocześnie spełniając przy tym własne marzenia i pasje. Pośród różnorodności talentów i oczekiwań każdy może znaleźć swoje niepowtarzalne miejsce w tej niezwykłej grupie, gdzie energiczni soliści, dynamiczny chór, niezwykła sekcja instrumentalna oraz pełni spontaniczności dyrygenci uzupełniają się nawzajem.

Aranżacją utworów zajmują się Paweł Gorczyca – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Przemyślu i Józef Rusinowski – student Akademii Muzycznej w Krakowie, który ponadto komponuje nowe utwory dla zespołu. Większość tekstów tworzy o. Mariusz Wójtowicz OCD, który czuwa jednocześnie nad całokształtem. Resztę zespołu, jakkolwiek nie wymienioną z imienia ale niezwykle ważną, stanowią osoby zaprzyjaźnione z Karmelem: licealiści, studenci i trochę wcześniej urodzeni, pochodzący z Przemyśla i okolic.

Do sukcesów Twojego Nieba należy zaliczyć Grand Prix na XIX Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej HOSANNA w Siedlcach, III miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej MARANATHA w Świdniku, zakwalifikowanie się do III edycji Debiutów Chrześcijańskich w Dobrym Miejscu w Warszawie oraz “Złoty Krążek 2013” – nagroda publiczności na Festivalu Chrześcijańskie Granie .

Twoje Niebo to muzyczna rodzina, która zatacza coraz szersze kręgi wokół przemyskiego Karmelu uchylając innym skrawek Nieba, którym jest nasz Bóg.