LEDNICA 2015: o.Jan Góra zaprasza na spotkanie

LEDNICA 2015: o.Jan Góra zaprasza na spotkanie

18 stycznia, 2015 Wyłącz przez m.guzek

lednica

“6 czerwca 2015 roku wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego” – w liście opublikowanym na stronie Lednica2000.pl na spotkanie młodych zaprasza dominikanin o.Jan Góra. -To już dziewiętnasty rok stoję pod Bramą III Tysiąclecia wypatrując każdą i każdego z Was. Czekam aż Pola Lednickie zapełnią się Waszymi młodymi sercami, głodnymi wiary, nadziei i miłości. – pisze zakonnik.

 

Więcej informacji o koncertach, spotkaniach młodych i dobrych wydarzeniach można znaleźć na stronie www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl

 

o. Jan Góra w specjalnym liście do młodych zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 6 czerwca na Polach Lednickich. o.Góra zapowiada:

“Ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie Święty Jan Paweł II wyciągnął nad nami ręce i przekazał nam Ducha Świętego, bierzmując symbolicznie młodzież całego świata. Pragniemy ten gest powtórzyć i odnowić. Papież Franciszek włoży ręce na naszych biskupów, a ci z kolei na zgromadzonych nad Lednicą kapłanów. Kapłani przekażą Ducha Świętego młodzieży. Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania.”

W tym roku młodzi spotkają się po raz 19-ty. Twórcą i animatorem spotkań lednickich jest charyzmatyczny dominikanin O.Jan Góra. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku pod hasłem “Trzeba iść”. Od tego czasu regularnie co roku przybywają na Pola Lednickie, żeby przejść przez rybę – bramę, która jest symbolem wyznania wiary.Spotkania od lat gromadzą ponad 70 tysięcy młodych ludzi  z kraju i za granicy.

 

 

Za: kmdm.pl /www.koncerty.chrzescijanskiegranie.pl/lednica2000.pl