Debiuty 2015 – trwa głosowanie. Który z 7 zespołów ma szansę?

Debiuty 2015 – trwa głosowanie. Który z 7 zespołów ma szansę?

13 grudnia, 2014 Wyłącz przez mateo

Debiuty 2015 - głosowanieJeszcze do 17 grudnia 2014 trwa plebiscyt, który wyłoni ostatni zespół Koncertu Debiuty 2015 im. Moniki Brzozy. Prezentujemy dzisiaj sylwetki siedmiu startujących w nim zespołów. 

 

Znamy już dwa zespoły które zagrają podczas Koncertu Debiuty 2015. Jeden z nich wybrał nasz serwis – jest nim Soudarion, drugi zaś wytypowała Lista z Mocą – wybór padł na BeU. A 18 grudnia poznamy ostatnią, trzecią kapelę Debiutów. Wyłoniona zostanie spośród siedmiu zespołów, które zgłosiły się do udziału w Koncercie. Można oddać głos przez internet oraz dzięku sms-om (na numer 71051, koszt 1,23z vat).
Oddaj już dzisiaj głos na zespoły startujące w plebiscycie Debiuty 2015 >>

 

Dzisiaj prezentujemy kapele, które biorą udział w plebiscycie. Zapraszamy do poczytania i posłuchania. Więcej informacji znajdziecie na www.koncertdebiuty.pl

 

Cijon-zespol

Cijon (RDN.DEBIUTY.1)

 

Zespół o sobie: Istniejemy od 2009 roku. Jesteśmy z Ustronia, gramy po to, by rozgłaszać najlepszą nowinę, że Jezus odmienia życie, odmienia rzeczywistość i otoczenie. Reprezentujemy imię Jezusa Chrystusa. To, co nas charakteryzuje, to niecodzienna mieszanka brzmień i rytmów, a także przesłanie zawarte w tekstach. Muzyka i słowa mają na celu oddanie chwały Bogu, jak również pokazanie młodym ludziom, że Ewangelia niekoniecznie musi być nudna, wręcz przeciwnie jest ona fascynująca i prawdziwa każdego dnia.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

dobre_ludzie_www

Dobre Ludzie (RDN.DEBIUTY.2)

 

Katowicki zespół DOBRE LUDZIE powstał z inicjatywy muzykującego poety i dziennikarza „Gościa Niedzielnego” Szymona Babuchowskiego oraz gitarzysty fingerstyle Patryka Filipowicza. Obaj artyści spotkali się w 2006 r. w zespole Dobre Duchy, gdzie przez pięć lat grali eksperymentalną, improwizowaną muzykę do wierszy Szymona. Wkrótce jednak zatęsknili za tworzeniem melodyjnych piosenek, które będą sprawdzały się zarówno w intymnej atmosferze spotkań literackich, jak i na scenie.

Muzycy właśnie ukończyli prace nad debiutancką płytą. Album, zatytułowany „Łagodne przejście”, będzie zawierał 12 utworów. We wszystkich odnajdziecie cechy rozpoznawcze DOBRYCH LUDZIÓW: melodyjność, niebanalne teksty Szymona i wysmakowane gitary Patryka.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Good god

Good God (RDN.DEBIUTY.3)

 

Zespół o sobie: Jesteśmy zespołem kleryckim, który powstał 3 lata temu. W skład zespołu wchodzi 5 osób. Gatunek muzyczny, który obraliśmy za podstawowy to reggae. Komponujemy własne utwory, które spodobały się ludziom, dlatego wydaliśmy w tym roku płytę, pt. „Droga ocalenia”, która zawiera 11 naszych utworów. Gramy dla wszelkiego przekroju wiekowego, zaczynając od dzieci a kończąc na osobach starszych. Prosta i wchodząca w ucho muzyka sprawia, że na koncertach ludziom łatwiej jest śpiewać, dobrze się bawić i wielbić Boga.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Exile - koncert debiuty 2015

Exile (RDN.DEBIUTY.4)

 

EXILE powstał w 2001 roku w Toruniu. W 2003 zawiesił swą działalność. W tym czasie stworzyli dziesięć autorskich utworów, poruszających się w klimatach hc/metal, zagrali kilkadziesiąt koncertów, nagrali dwa single. Po dziesięciu latach, na początku 2013 roku zespół EXILE reaktywował się.
W październiku 2014 wydali nowy, 3 utworowy singel pod tytułem „About Your life”. Muzyka składa się na 11 autorskich utworów z przełomu lat 2001 – 2014.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Krótka Piłka - debiuty 2015

Krótka Piłka (RDN.DEBIUTY.5)
Założycielem, kompozytorem i autorem tekstów zespołu Krótka Piłka jest Paweł Bartosik – gdański pastor zaangażowany również w przestrzeń kulturową. Pod względem stylistycznym old-schoolowa rockowa alternatywa lat 80-90. Teksty dotyczą tematów społecznych, kulturowych mitów, ludzkich obaw, ale i nadziei na dobre życie. Jest więc o mowie nienawiści, mowie miłości, prawodawstwie unijnym, religii Wielkiego Wybuchu, zabijaniu nienarodzonych ludzi, socjalizmie ubranym w sprawiedliwość społeczną, prawach rodziców, miłości małżeńskiej, polsatowskich poniedziałkowych hitach filmowych, sposobach zapełniania życiowej pustki, feminizmie i parytetach, narzekaniu, bierności jako najlepszej recepcie na rozwój zła… itd. Jednym słowem – dużo niepoprawności politycznej, mało banałów, energetyczny rock i melodyjne, chwytliwe refreny.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Miasto Ucieczki - Debiuty 2015

Miasto Ucieczki (RDN.DEBIUTY.6)

 

Zespół o sobie: Jesteśmy zespołem który przez muzykę chce wznosić uwielbienie naszemu Stwórcy, oraz opowiadać o jego wielkim zbawieniu. Zespół tworzy pięciu muzyków. Pięć indywidualności których łączy sposób myślenia o tym co robi. Czas spędzony z „Miastem Ucieczki” to czas, w trakcie którego razem z nami można zastanowić się nad tym, co ważne, wzniosłe i piękne, ale również tym, co ludzkie, kłopotliwe i bliskie nam wszystkim. To doskonała mieszanka zdrowej refleksji nad życiem, zatrzymaniem się nad tym, co nas trapi, ale też optymizmu, nadziei i radości płynących z wiary. To również spora dawka dobrej muzyki, w której każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Wschód - Debiuty 2015

Wschód (RDN.DEBIUTY.7)

WSCHÓD to część grupy ewangelizacyjnej „Dobry Skład” , która wielokrotnie prowadziła ewangelizacje czy rekolekcje. W jej skład wchodzą: grupa wokalno-instrumentalna, teatralna i właśnie WSCHÓD. Jako oddzielny podmiot formacja zaczęła tworzyć się i działać w 2012r. Od tamtej pory, mimo wielu zmian w składzie, zespół nieprzerwanie się rozwija i prężnie działa, grając muzykę rockową z elementami rapu, charakteryzującą się wyrazistym, czasem nawet dosadnym tekstem. Zespół dużo koncertuje, pojawia się nie tylko na scenach lokalnych ale gości także w odległych miejscach całego kraju. Ma na swoim koncie wygraną w dwóch, ogólnopolskich festiwalach: Hosanna Festival i Soli Deo.

Poznaj lepiej zespół na www.koncertdebiuty.pl>>>

 

Zapraszamy do głosowania na wasz ulubiony zespół, jeszcze tylko kilka dni zostało do rozstrzygnięcia!

banner_PLEBISCYT_debiuty_2015_maly