Patronujemy: Życie dla wiary czy wiara dla życia – debata

Patronujemy: Życie dla wiary czy wiara dla życia – debata

5 listopada, 2014 Wyłącz przez m.guzek

Fundacja_Salvatti_plDuszpasterze zachęcają do rozwoju życia duchowego, do działania we wspólnotach.  Jednak dzisiaj, w dynamicznym świecie wielu ludzi twierdzi, że nie może sobie na to pozwolić, bo trzeba intensywnie pracować, zająć się domem, rodziną.  Czy wspólnoty chrześcijańskie nie są przeżytkiem? Czy można pogodzić formację duchową w życiem zawodowym i rodzinnym? Debata odbywa się pod patronatem Chrześcijańskiego Grania. Na spotkanie zapraszają:Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl oraz 1 Piętro przestrzeń spotkań Centrum Myśli Jana Pawła II  w Warszawie.

 
O tym będą dyskutować m. in.
– Maria Rogaczewska, socjolog
– Jacek Weigl, prezes fundacji „Edukacja z wartościami”
– Dominika Figurska, aktorka, współautorka książki „I co my z tego MAMY?”

 
Spotkanie poprowadzi Monika Mostowska, dziennikarka Radia Warszawa.

 

Czas i miejsce:
Spotykamy się w środę (19 listopada) o godz. 18.00 na 1 Piętrze Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 w Warszawie. Wstęp wolny! Dojazd autobusami: 102, 105, 111, 116, 128, 175, 180, 222, 503, 518, E-2. Przystanek Foksal (ulica Nowy Świat).

 

Kolejne debaty:
3 grudnia „Nowe ubóstwo – sugestia – nowe niewolnictwo  – zadłużenie” (kredyty we frankach i nie tylko).
14 stycznia „Biednych zawsze mieć będziecie – dobroczynność studia bez dna?”.
11 lutego „Samotność w wielkim mieście” .

 

 

Spotkania odbywają się pod patronatem medialnym: Chrześcijańskiego Grania, eKai.pl, Expressu Wieczornego, Miesięcznika Egzorcysta, Miesięcznika Katolickiego List, portalu Deon.pl, portalu Fronda.pl, portalu Opoka, portalu wPolityce.pl , Tygodnika Gość Niedzielny, Tygodnika Idziemy, Tygodnika Katolickiego Niedziela,  Tygodnika wSieci, Radia Warszawa, Razem.tv