Zespół Beu wystąpi podczas Koncertu Debiuty 2015

Zespół Beu wystąpi podczas Koncertu Debiuty 2015

27 listopada, 2014 Wyłącz przez m.guzek

banner_deski_debiuty_2015BEU to drugi zespół, który wystąpi podczas V edycji Koncertu Debiuty im. Moniki Brzozy w Warszawie. Decyzję poznaliśmy dzisiaj w trakcie Listy z Mocą.Zespół wytypował ks. Jacek Miszczak – dyrektor RDN Małopolska i prowadzący listę. Tydzień wcześniej, Chrześcijańskie Granie wybrało Soudarion, który wystąpi podczas Debiutów. Do końca listopada można zgłaszać zespoły, które wystartują w głosowaniu i będą miały szansę znaleźć się w gronie konkursowym.Trzecią kapelę, która zagra w Dobrym Miejscu poznamy jeszcze w 2014 roku.

 

 

20141116-2026-zaduszkiartystyczne-IMG_0126Zespół Beu powstał niedawno (lipiec 2013), choć repertuar dla niego autorka utworów – Urszula Bednarczyk – tworzyła od dwóch lat, nie sądząc, że kiedykolwiek ujrzą światło dzienne, raczej z założeniem tworzenia do szuflady. Niektóre piosenki powstały jako prezenty dla rodziny i przyjaciół, stąd stopniowo repertuar zyskał pewną rzeszę odbiorców, którzy zaczęli namawiać na “wypłynięcie na głębię”… Nie jest to muzyka liturgiczna, raczej rozrywkowa, skoczne rytmy i melodie, choć pojawia się i polska melancholia…

 

 

W tekstach autorka pisze o ważnych dla niej sprawach, o relacji z Panem Bogiem, próbuje znaleźć chrześcijański kontekst dla problemów codzienności. Stąd także pomysł na ten projekt, jego formę muzyczną opartą na rytmach muzyki funk, disco, rock. Chcielibyśmy, aby o Bogu można było śpiewać także w muzycznym mainstreamie, nie tylko w niszy.

 

 

Zespół ma ze sobą pierwsze koncerty (Festyn u św. Michała w Lublinie, festiwal Cecylianka w Lublinie, festyn Kapucynalia w Lubartowie, Zaduszki Artystyczne w klasztorze oo. Kapucynów w Lubartowie ; zakwalifikowaliśmy się także do festiwalu Hosanna w Siedlcach w 2013r. i w 2014r), ale dopiero rozpoczynamy naszą działalność i ciągle szukamy dla siebie miejsca na scenie muzyki chrześcijańskiej, dlatego chcielibyśmy prezentować się przed publicznością możliwie jak najczęściej.

 

 

O zespole: Bez względu na to, czy nazwę zespołu czytamy po polsku (właśnie tak czytamy) , czy angielsku, BeU to poszukiwanie siebie. Poszukiwanie artystyczne, ale i osobiste. U źródła naszej muzyki leży przekonanie, że siebie, swojego powołania można skutecznie szukać tylko w Bogu. Inny kierunek to droga na manowce, o czym zdążyliśmy się przekonać.W maju 2014r. nagraliśmy wspólnie z Good God – zespołem kleryków MSD w Lublinie – płytę “Droga ocalenia”, na której trzy utwory w naszym wykonaniu znalazły się jako “bonus” . Nasza piosenka z tej płyty, “Droga” stałą się propozycją w 159 notowaniu (30.10.2014r.) radiowej Listy z Mocą. W następnym, 160 notowaniu “Droga” znalazła się na 1 miejscu tej listy i przez dwa kolejne tygodnie na tej pozycji utrzymała się. W 162 wydaniu Listy na piosenkę “Droga” zagłosowała rekordowa ilość osób.

 

 

 

Zobacz: Debiuty 2015 – Soudarion pierwszym zespołem, który zagra w Dobrym Miejscu