Modlitwa o dobre dźwięki – o muzyce chrześcijańskiej w GN

Modlitwa o dobre dźwięki – o muzyce chrześcijańskiej w GN

13 sierpnia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

gość niedzielny“Muzyka chrześcijańska jest jak kamyk Dawida w walce z Goliatem. Bywa lekceważona, ale tkwi w niej wielka siła. Zwłaszcza kiedy wspiera ją modlitwa.” – czytamy w nowym numerze Gościa Niedzielnego, który już dzisiaj można kupić w kioskach.

 

Na stronie Chrześcijańskiego Grania prezentujemy fragment artykułu Szymona Babuchowskiego “Modlitwa o dobre dźwięki” :

 

“Modlić się za muzykę? Można, i to przez cały miesiąc! Od 5 sierpnia do 5 września trwa miesiąc modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Zainicjował go portal Chrześcijańskie Granie, który od kilku lat zajmuje się promocją takiej twórczości. – Wielu muzyków doświadcza, że sztuka jest terenem walki duchowej – twierdzi Michał Guzek, szef muzyczny Radia Warszawa, jeden z pomysłodawców akcji. – Bo przecież kiedy na koncercie kilka tysięcy osób wspólnie wielbi Boga i doświadcza Jego mocy, szatan z pewnością chce ich przeciągnąć na swoją stronę. Dlatego tak bardzo potrzebują modlitwy.

 

 

– Mamy w Polsce kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt tysięcy osób tworzących muzykę chrześcijańską: od amatorskich często scholi parafialnych po profesjonalistów występujących na wielkich scenach – mówi ks. Piotr Osiński, twórca „Listy z Mocą!” emitowanej przez radio RDN Małopolska. – Ludzie przychodzący na koncerty takie jak rzeszowskie „Jednego Serca, Jednego Ducha” bywają zaskoczeni, że istnieje coś takiego jak np. chrześcijański hip-hop czy reggae. Warto więc, żebyśmy się wszyscy zobaczyli i pokazali tę siłę światu. Od pewnego czasu w środowisku muzyków chrześcijańskich mówi się o potrzebie stworzenia dużego ogólnopolskiego festiwalu tej twórczości; takiego, jakim był w przeszłości chociażby toruński Song of Songs. Krokiem w tę stronę może okazać się I Kongres Muzyki Chrześcijańskiej, który odbędzie się 25 października w Łodzi, czyli tam, gdzie 45 lat temu miał miejsce pierwszy Sacrosong”.

 

– więcej na gosc.pl oraz w 33 numerze Gościa Niedzielnego