Nowości: Ks.Marek Dziewiecki – “Ciało” i “Płeć”

Nowości: Ks.Marek Dziewiecki – “Ciało” i “Płeć”

8 lipca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

nowosciWśród nowości na www.chrzescijanskiegranie.pl pojawiły się aż dwie konferencje ks. Marka Dziewieckiego “Płeć. RóżnoRO/JEdność” i “Ciało. Narzędzie do kochania” . Wierzymy, że te pozycje pomogą jeszcze lepiej przeżyć czas wakacji. Płyty bardzo dobrze się sprawdzają w długie, letnie wyjazdy samochodem. Do auta warto zabrać również inne ciekawe pozycje, które w tym momencie można znaleźć np. w promocjach czy w bestsellerach na stronie www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Życzymy dobrego słuchania!

 

płeć“Płeć. RóżnoRO/JEdność”

„Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył, stworzył mężczyznę i niewiastę” (Rdz 1,27). Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego Bóg powołał do życia człowieka na dwa sposoby?

Choć zostaliśmy stworzeni na Boży obraz dochodzimy do wniosku, że nikt z nas nie jest na tyle kompletny, aby był doskonały. Pełnią jest tylko On – dlatego nie ma płci. Czego potrzebujemy więc do pełni życia i przeżywania swojego człowieczeństwa? Klucz do zrozumienia tego, jaki jest sens istnienia płci i dlaczego różnimy się od siebie nawzajem znajduje się u samego Źródła.

Posłuchaj konferencji „Płeć” i poznaj rolę i możliwości świadomego wykorzystania atutów Twojej płci do osiągnięcia osobistego szczęścia i powodzenia w życiu.

 

ciało “Ciało. Narzędzie do kochania”

Czy zastanawiałeś się nad tym, jakie są Twoje „ustawienia fabryczne”? Bóg zaprojektował Cię jako istotę doskonałą. Czy nie masz wrażenia, że świat ciągle stara się udowodnić Ci, że jest inaczej?

Istniejemy w świecie w sposób widzialny za pomocą ciała. Ale czy zastanawiamy się, jaki jest jego sens? Dzieci są niewolnikami potrzeb ciała. Z czasem, w procesie dojrzewania, człowiek odkrywa, że ciało przynależy do niego, ale że on sam nie mieści się we własnej cielesności. Jest czymś więcej.

Można wyjść ponad to, czego chce tylko moje ciało np. w imię miłości. Można też być złodziejem, który okrada siebie samego ze swojego bogactwa, ulegając cielesnym zachciankom. Przed podobnymi wyborami stoi każdy z nas.

 

Ks. Marek Dziewiecki – rozchwytywany mówca, autor kilkudziesięciu książek i artykułów m.in. na temat psychologii zdrowia. Codziennie pomaga wielu osobom kształtować dojrzałą postawą wobec poszczególnych sfer ludzkiej rzeczywistości. Specjalista ds. profilaktyki i terapii uzależnień oraz komunikacji międzyludzkiej. Doktor psychologii (Universita’ Salesiana, Rzym) i magister teologii (KUL).