Mini-trasa zespołu PANdamusic

Mini-trasa zespołu PANdamusic

16 czerwca, 2014 Wyłącz przez m.guzek

pandamusic_tam-tamLubelski zespół PANdamusic w najbliższych dniach wyruszy w mini-trasę koncertową, podczas której będzie można go zobaczyć i usłyszeć w Chełmie (19.06), Łącku (20.06) oraz Wiślicy (21.06).

 

Od wielu lat podczas Uroczystości Bożego Ciała w wielu miejscach w Polsce odbywają się muzyczne uwielbienia a w tym roku do tej listy dołączy Chełm. I właśnie tam w czwartek 19 czerwca – w ramach chełmskiego Wieczoru Chwały – swój koncert w parku przed Bazyliką Mariacką zagra PANdamusic. Początek występu o godzinie 20.00.

 

Dzień później, w piątek 20 czerwca, lubelski zespół pojawi się na Nowosądecczyźnie, by w kościele parafialnym w Łącku poprowadzić muzyczną Drogę Krzyżową – “Przez swój krzyż Pan dał nam zbawienie”. Nabożeństwo, które rozpocznie się o godzinie 19.30, będzie pierwszym punktem programu XII Świętojańskich Dni Młodych.

 

Mini-trasa zespołu PANdamusic zakończy się w sobotę 21 czerwca w Wiślicy (województwo świętokrzyskie). To właśnie tam, niedaleko Buska-Zdroju, odbywać się będzie XII Spotkanie Młodzieży Diecezji Kieleckiej. I w jego ramach lubelska grupa zagra o godzinie 21.00 swój koncert.

 

Album PANdamusic TAM TAM można zakupić na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Zespół PANdamusic powstał w lutym 2011 roku a muzyków do wspólnego spotkania zainspirował Psalm 29, który opowiada o boskich dźwiękach unoszących się ponad ziemią i niosących przesłanie Miłości. Psalm zakończony jest słowami “Pan da siłę swojemu ludowi”. Im Pan dał również muzykę, by mogli nieść to samo przesłanie – stąd ta sympatyczna nazwa.

 

PANdamusic tworzą od samego początku: Renata Barańska – liderka zespołu, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, Marcin Bystrzycki – gitary, programowanie, Rafał Czarnacki – instrumenty klawiszowe, programowanie, Łukasz Czarnomski – gitary, Marcin Kojder – instrumenty perkusyjne, Łukasz Puła – gitara basowa i Maciej Ziemba – perkusja.

 

W lutym 2013 roku nakładem Edycji Świętego Pawła ukazała się debiutancka płyta grupy zatytułowana “TAM TAM”, na której znalazła się wypadkowa fascynacji muzyków z pogranicza soulu, funku i popu. Producentem krążka był Paweł “Bzim” Zarecki (TGD, Mietek Szcześniak, Anna Maria Jopek) a jego realizatorem Sławek “Guadky” Gładyszewski (Natalia Kukulska, Anita Lipnicki & John Porter, Voo Voo, Monika Brodka).

 

Płyta “TAM TAM” spotkała się z ciepłym przyjęciem a piosenki z tego krążka usłyszeć można było między innymi na listach przebojów “Muzyczna Dary” i “Lista z Mocą”. Będzie można ich posłuchać na żywo podczas koncertów w Chełmie oraz Wislicy a kilka z nich wybrzmi także podczas Drogi Krzyżowej w Łącku.

 

www.youtube.com/watch?v=Bd2WcOcM_IM