Jednego Serca Jednego Ducha – Obudzić wszechświat (youtube)

Jednego Serca Jednego Ducha – Obudzić wszechświat (youtube)

31 maja, 2014 Wyłącz przez mateo

 

Rzeszowski koncert Jednego Serca Jednego Ducha to najbardziej znane muzyczne spotkanie na Boże Ciało w Polsce. Jak już pisaliśmy, 19 czerwca 2014 tysiące ludzi spotka się ponownie aby uwielbiać Boga. Zobaczcie sami jak było i jest – “Obudzić wszechświat” to rewelacyjny dokument pokazujący “od kuchni” powstawanie i ducha tego wydarzenia.

 

 

Sercem tej produkcji są rozmowy z artystami – ludźmi, którzy modlitewnemu entuzjazmowi nadają muzyczną formę. Muzycy i wokaliści opowiadają o koncercie i swoim życiu związanym od lat z rzeszowską wspólnotą. Autorzy rozmawiają także z uczestnikami koncertu. Niektórzy z nich specjalnie na JSJD przyjechali aż z Anglii.

 jedego serca jednego duchaFilm ukazuje koncert „od kuchni”, daje obraz nie tylko znakomicie zorganizowanego muzycznego wydarzenia, ale także wspólnoty, która zawiązała się w Rzeszowie. Dziś chórzyści i instrumentaliści, to przyjaciele, którzy pomagają sobie w trudnych sytuacjach i wspierają się zawsze wtedy, kiedy potrzebuje tego inny członek wspólnoty. Autorzy filmu starali się dotrzeć do tego, co w koncercie najważniejsze – wspólnoty zbudowanej wokół autentycznej relacji z Bogiem.

 

Płyty z koncertów Jednego Serca Jednego Ducha kupisz w naszym sklepie. Ekipa filmowa, która zrealizowała dokument, nie tylko oglądała „z zewnątrz” to, co działo się w Rzeszowie, ale stała się częścią tej wspólnoty. Nasi przyjaciele z GospelBox.pl, bo to oni nakręcili film, zaprzyjaźnili się z chórzystami i razem z chórem i instrumentalistami współtworzyli koncert. Dzięki temu widz ma do czynienia nie tylko z suchym zapisem cyfrowym, ale może „jednym sercem i jednym duchem” przezywać to, co dzieje się każdego roku w stolicy Podkarpacia.

 


Zapraszamy na strony:
Gospel Box – http://www.gospelbox.pl
Jednego Serca Jednego Ducha – http://www.jednegoserca.pl

 

za: ms/mat.org

koncert_jednego_banner