Grounded in Love – jazzowa nowość w Chrześcijańskim Graniu

Grounded in Love – jazzowa nowość w Chrześcijańskim Graniu

8 maja, 2014 Wyłącz przez mateo

grounded_in_lovePolecamy koleją nowość w Chrześcijańskim Graniu. Grounded in Love to debiutancki album Małgorzaty Hutek, w którym wokalistka zbiera swoje doświadczenia muzyczne ostatnich lat i opowiada o nich brzmieniami nastawionego na improwizację akustycznego jazzu przeplatanego elementami world music z domieszką groove’u oraz eksperymentu.

 

Płyta premierę miała 2 lutego 2014 w Łodzi. Byliśmy tam i sami nie wiemy, dlaczego tak długo płyta wędrowała do naszego sklepu. Polecamy Wam relację z tego koncertu. Nie jesteśmy wielkimi fanami jazzu, ale muzyka Małgosi Hutek trafiła i do naszych twardych serc.

 

Kupicie ją tutaj: Małgorzata Hutek – Grounded in Love

 

Płyta zawiera autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek do tekstów Czesława Miłosza, Agnieszki Musiał, Aleksandry Mazur oraz własnych impresji artystki kunsztownie łączą indywidualizm muzyków grających na płycie, jednocześnie wydobywając ich talent. Album jest muzycznym pytaniem o miłość i wolność, a także poszukiwaniem prawdy o człowieku. Wśród muzyków zaangażowanych w tworzenie projektu Grounded in Love znaleźli się Nikola Kołodziejczyk (fortepian), Michał Kapczuk (kontrabas), Grzegorz Masłowski (perkusja) oraz gościnnie Jakub Raczyński (klarnet basowy).

 

Sama artystka mówi o płycie:

“Ta płyta jest wynikiem drogi, jaką odbyłam, poszukując prawdy o miłości, o ludziach i o sobie. Jest próbą zakorzenia się w prawdziwej Miłości. „Grounded in Love” to w dużej mierze również zapis moich poszukiwań muzycznych. Nastrojowy eklektyzm utworów w pełni oddaje – jak sądzę – moją osobowość, ciekawość świata oraz pragnienie życia każdą chwilą. Jestem szczęśliwa, że praca nad płytą ugruntowała mnie w przekonaniu, iż tym, o czym warto pisać, grać czy śpiewać, po prostu tworzyć, jest piękno świata, w którym przyszło mi żyć.”

 

Recenzje:
Małgorzata Hutek jest cudna, przekonywująca. Nie chowa się za nikim. Fajne piosenki, świetnie zagrane. Jej głos jest inny i nie potrzebuje się z nikim utożsamiać. Po angielsku śpiewa pewnie, świeżo, mocno. Gratuluję bardzo ładnej płyty.

Grażyna Auguścik – wokalistka jazzowa

 

Z dużą satysfakcją wysłuchałem muzycznego projektu p. Małgorzaty Hutek, zatytułowanego „Grounded in Love”. Jest ciekawy artystycznie i ambitny, a jednocześnie na tyle atrakcyjny, aby zdobyć sobie mnóstwo zwolenników. Napisany i wykonany z dużym profesjonalizmem.

Jan Ptaszyn Wróblewski

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kHa2kFkZYYA[/youtube]