Pora Wiatru zbiera na koncert… w tramwaju.

Pora Wiatru zbiera na koncert… w tramwaju.

29 kwietnia, 2014 Wyłącz przez mateo

PoraWiatru_polakpotrafi.pl

A co powiedzielibyście na koncert w… tramwaju? Ciekawie brzmi? Krakowski zespół Pora Wiatru, finaliści programu Must Be The Music wpadli właśnie na taki pomysł. Ale to, czy plan uda się zrealizować, zależy tylko od Was.

 

Pomysł jest bardzo prosty. – Po kilkudziesięciu koncertach zagranych na krakowskich scenach muzycznych, chcemy zagrać, z jednej strony w najdziwniejszym miejscu, w którym normalnie koncertów się nie gra, a z drugiej, w miejscu z codzienności każdego z nas. – przyznaje Mateusz Antas, wokalista i muzyk zespołu. Koncert ma być dobrą okazją do podziękowania fanom za dotychczasowe wsparcie oraz do poszerzenia kręgu odbiorców.

 

Sama realizacja pomysłu nie jest już taka prosta. Muzycy potrzebują funduszy na wynajęcie tramwaju, wypożyczenie profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego oraz zatrudnienie realizatora, który podoła trudnemu wyzwaniu, jakim jest dostosowanie dźwięku do warunków, w których odbędzie się koncert. Ponieważ te wszystkie potrzeby przerosły możliwości finansowe członków zespołu, postanowili wypróbować formułę projektu crowdfundingowego To od nas będzie zależało czy koncert w tramwaju się odbędzie. Inicjatywę zespołu można wesprzeć najpóźniej do 9 maja 2014 poprzez portal polakpotrafi.pl. Najniższa kwota wsparcia wynosi 1 zł. Dla wspierających przewidziane są konkretne nagrody…

 

Jeżeli się uda, to będzie to pierwsza taka impreza w Krakowie, zrealizowana crowdfundingowo. Osoby, które wezmą udział w zbiórce funduszy mogą otrzymać całe spektrum nagród – od plików mp3 i płyt, poprzez koszulki, bądź też darmowe wejściówki na wszystkie koncerty zespołu do końca 2014 roku. Ci, którzy udzielą największego wsparcia finansowego mogą liczyć na prywatny koncert akustyczny Pory Wiatru na terenie Krakowa lub też koncert w dowolnej części Małopolski. Rodzaj nagrody zależy od kwoty wsparcia projektu. Na koncert w tramwaju bilety dostaną tylko te osoby, które wzięły udział w finansowaniu akcji.

 

Pora Wiatru powstała w 2008 roku, jak piszą na swojej stronie muzycy, nieprzypadkowo. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt występów w różnych częściach Polski, dwie płyty i jeden minialbum. W 2011 wzięli udział w Koncercie Debiuty 2011, a jeden z utworów zespołu znajdziecie na naszej składance Debiuty vol.1 – polecamy! Muzyka, którą grają to połączenie country, folku, bluesa i poezji śpiewanej. Artyści zapowiadają, że mają w sobie jeszcze mnóstwo twórczej energii, która wciąż szuka sposobów, by trafić do ludzkich serc. Koncert w tramwaju ma być jednym z nich.

 

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie http://polakpotrafi.pl/projekt/pora-wiatru oraz www.porawiatru.com.