FENIKS 2014 dla Golgoty Jasnogórskiej i Effathy!

FENIKS 2014 dla Golgoty Jasnogórskiej i Effathy!

7 kwietnia, 2014 Wyłącz przez m.guzek

feniks3 kwietnia  w Zamku Królewskim w Warszawie zostały ogłoszone nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKSY 2014. W tym roku pośród dziesięciu kategorii powstała nowa – muzyka chrześcijańska. Nagrodę w tej kategorii otrzymali:

 

Magda.lena Frączek za album Effatha (wydawnictwo Scriba)

 

Marcin Styczeń,Ernest Bryll, Joanna Lewandowska za album Golgota Jasnogórska (wydawnictwo Edycja Świętego Pawła)

 

Wyróżnienie:  Zespół 33  za album Jezus Królem Chwały (Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha) oraz Arkadio za album Rób to co kochasz.

 

Nagrody FENIKS za muzykę chrześcijańską zostaną rozdane podczas STREFA CHWAŁY FESTIWAL, który odbędzie się od 4 do 8 lipca 2014 roku.Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS została przyznana po raz pierwszy w 1999 roku.

 

Pierwsze reakcje po przekazaniu informacji o nagrodzie FENIKS:

Magda Frączek:“Szczególnie ucieszyło mnie, że istnieje Nagroda, w której małe wydawnictwa, a nie tylko duże wytwórnie, mają szansę dostrzeżenia. Praca nad płytą Effatha pochłonęła mnie, ale też wielu bliskich mi ludzi. To im dedykuję to wyróżnienie. Za ich bezinteresowność dziękuję – w szczególności moim Rodzicom, Rodzeństwu oraz o. Tomaszowi Nowakowi. Mój debiut muzyczny, album Effatha ma charakter intensywny, sensualny, poważny i smutny, ale przede wszystkim jest pełen Nadziei. Bardzo odpowiada mi, że dostała mu się właśnie ta Nagroda, ponieważ o powstawaniu z popiołów są treści w nim zawarte. Moja twórczość jest chrześcijańska, tzn. jest “posiadaniem nadziei wbrew wszelkiej nadziei”.

 

Marcin Styczeń: “Właśnie się dowiedziałem, że “Golgota Jasnogórska” otrzymała Feniksa 2014. Cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni. Zwłaszcza, że po raz pierwszy przyznano Feniksa w kategorii – muzyka chrześcijańska.”

 

Zobacz laureatów Feniksów 2014: gosc.pl