Subiektywne. Osobiste. TOP1 roku 2013 – SzymON Chalimoniuk

Subiektywne. Osobiste. TOP1 roku 2013 – SzymON Chalimoniuk

16 marca, 2014 Wyłącz przez mateo

top1_banner_szymON

Dzisiaj będzie coś mocniejszego. Możemy nawet powiedzieć, że kolejne subiektywne, osobiste TOP1 roku 2013 mówi stop the pop! Poczytajcie co napisał Szymon Chalimoniuk – wydawca, manager oraz gitarzysta POROZUMIENIA. Chcemy poznać bardziej. Może mniej, ale lepiej. Na końcu mamy znów niespodziankę! Zapraszamy!

 

“Wybrałem piosenkę jednej z mych ulubionych, zaoceanicznych kapel FLYLEAF pt. “Cassie”. W wielkim skrócie streszcza ona prawdziwą historię Cassie Ren Bernall, zamordowaną za wiarę w Chrystusa. Stało się to w dzisiejszych czasach i to nie w Afryce czy Chinach, ale w USA – można łatwo sobie “wygooglować”. Tekst jak najbardziej chrześcijański! Najmocniej utkwiły mi w mej główce słowa refrenu, na które do dziś nie za bardzo potrafię odpowiedzieć. Czy powiedział bym “tak wierzę” wiedząc, że za “tak” jest kulka w głowę?” – mówi Szymon.

“Czy wierzysz w Boga
Wypisane na pocisku
Powiedz tak, by pociągnąć za spust
Czy wierzysz w Boga
Wypisane na pocisku
I Cassie pociągnęła za spust…”

 

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=-bTcvpa8DWI[/youtube]

 

Dodaje jeszcze –  “Jestem wiernym fanem FLYLEAF od kiedy zaprezentował mi ją dość znany polski basista. W 2008 r. miałem przyjemność być na ich koncercie, gdzie grali jako support KORN-a. Od tamtej pory, nie bardzo wiem czemu KORN (a słucham ich dłużej) grał jako gwiazda. Z poziomu muzycznego to nie wynikało – ja byłem n.p.m. po supporcie 🙂 Zespół szczerze polecam, a tę piosenkę w szczególności. To w moim sercu do dziś. Amen.”

 

A kim jest SzymON? – człowiek wielu talentów i niespożytej siły. Często na wielu stanowiskach jednocześnie – jest gitarzystą Porozumienia i jednocześnie managerem. Promuje i menadżeruje też StronieB (nasz Debiut 2012). Nagrywał programy telewizyjne oraz radiowe (TVP – “Pytając o Boga”, “Mam przepis na pielgrzymowanie”; radio – “Muzyka na Fali” w Katolickim Radiu Podlasie; prasa – “Drakka – pismo dla grzeszników”). W tej chwili jest managerem jeszcze takich zespołów: Orkiestra Dni Naszych, Wschód, Powstanie Sound System. Organizuje też trasy koncertowe, wydaje i produkuje płyty, projektuje strony www itp. Aż dziwne jak znajduje czas na rodzinę – niedawno urodziło mu się drugie dziecko. Mieszka w Białej Podlaskiej.  Strona kontaktowa www.stopthepop.com.pl

 

Polecamy płyty Porozumienia – kupicie je TU! Jeśli przy składaniu zamówienia podacie hasło: porozumienie – dostaniecie je z 5% rabatem!

 

Do zobaczenia! Już wkrótce na Chrześcijańskim Graniu znajdziecie kolejny TOP1.