Specjalne 3xTOP1 subiektywne i osobiste – x. Piotr Osiński

Specjalne 3xTOP1 subiektywne i osobiste – x. Piotr Osiński

30 marca, 2014 Wyłącz przez mateo

top1_banner_xpiotrTak jak obiecaliśmy – dzisiaj wyjątkowe TOP1 roku 2013, bo aż potrójne. Podzieli się z nami x. Piotr Osiński, który od lat niestrudzenie jest orędownikiem muzyki chrześcijańskiej w Polsce. Podobno nadchodzi wiosna… Sami zobaczcie co subiektywnego. osobistego przygotował.

 

x. Piotr Osiński – kapłan pełen ognia, od lat promuje i walczy o muzykę chrześcijańską. Napisał już chyba z 1000 piosenek, którymi chętnie się dzieli z ludźmi. Do kursu gitarowego, który ostatnio prowadził w parafii,  zachęcił ponad 80 osób! Co prawda stąpa mocno po ziemi – jako szeregowy kapłan, ale też jako dziennikarz radia RDN Małopolska. To on jest ojcem Listy z Mocą – największej debiutanckiej listy przebojów muzyki chrześcijańskiej. Mimo, że diecezja tarnowska to jego dom – sercem jest w Afryce, gdzie pracował jako misjonarz.

 

Jednym zdaniem – x. Piotr to człowiek wielu talentów, z których robi dobry użytek i dobry duch muzyki towrzonej przez chrześcijan – pełen ognia!

 

Zobaczcie co wybrał!

TOP 1/1 – Magdalena Frączek „Klara” – za odwagę! (także za muzykę!)

 

Piosenka – lustro, można się w niej/nim przejrzeć. Oczywiście, że na takie piosenki świat się jeży (cóż, walec pamiętnej rewolucji lat 60. w kulturze zrobił to, co zrobił…). „Uderzenie w nasze pokolenie” przyniesione przez autsajderów trwa, przynosi owoce i buduje NOWĄ kulturę. Dlaczego? Bo buduje serce.
Sprawa jest jasna czyli „Klara”!

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JW2wjACah5g[/youtube]

 

TOP 1/2 – Soudarion „Zimne noce” – za ciepło!

 

Utwór, do którego z lubię wracać. Teledyski (dwa do jednego utworu!) prowokują do przemyśleń i do kolejnego oglądania. Okazuje się, że jedna piosenka może opowiadać teledyskami dwie historie, a może nie tylko dwie? Nowoczesne brzemienia sprawiają, że tego utworu z przyjemnością się słucha.
Myślę, że to piosenka – zapowiedź wielu utworów w gatunku muzycznym, który w Polsce w nurcie muzyki chrześcijańskiej mamy słabo zagospodarowany – chodzi mi oczywiście o pop. Czekam z niecierpliwością na kolejne utwory Soudarionu!

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_323388&feature=iv&src_vid=plAK11IcaV4&v=rI_nRt71WZk[/youtube]

 

TOP 1/3 – Glorious „Emmanuel” – za piękno!

 

Cokolwiek by nie powiedzieć, to po prostu jedność: utwór + teledysk. Historia Maryi, Józefa i Jezusa opowiedziana TAK! W pewnym momencie muzyka wycisza się, podobnie i słuchający…

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=uqr8VxNvHYQ[/youtube]