Miłość ponad wszystko – 25 marca 2014 premiera

Miłość ponad wszystko – 25 marca 2014 premiera

20 marca, 2014 Wyłącz przez mateo

milosc-ponad-wszystko-plakat1-mZakończyły się nagrania muzycznej modlitwy przebłagalnej i wynagradzającej „Miłość ponad wszystko”, opartej głównie na tekstach z Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej. Kompozycja Piotra Pałki jest odpowiedzią na zniewagi, profanacje i inne ataki na świętości. Premiera utworu 25 marca 2014 w krakowskich Łagiewnikach.

 

Modlitwa ta wpisuje się w tradycję modlitw ekspiacyjnych, jednak w swoim założeniu akcentuje wyrażenie miłości ludzi do Boga. Zatem wynagrodzenie ma odbywać się w tym przypadku, na ile to możliwe, poprzez wyrażenie miłości. Utwór składa się z siedmiu części, z czego pięć powstało do tekstów św. s. Faustyny, jeden napisany został do tekstu michalitki s. Leonii Przybyło, jeden napisał też sam kompozytor.

 

Modlitwa i jednocześnie wykonanie premierowe odbędzie się 25 marca 2014 o 20.00 w krakowskich Łagiewnikach. Dzieło zostanie wykonane przez chór Voce Angeli, Braci Dominikanów, Braci Franciszkanów, Siostry Matki Bożej Miłosierdzia oraz zaprzyjaźnionych muzyków tworzących orkiestrę.

 

Nuty dzieła będą dostępne w Internecie na stronie chóru www.voceangeli.pl bezpłatnie dla wszystkich od dnia premiery. Później, również za darmo zostanie opublikowana płyta mp3 z nagraniem.


“To są bardzo piękne, natchnione teksty, z olbrzymią głębią, zawierające spory pierwiastek modlitwy – mówi Piotr Pałka – Temu, kto je czyta, pozwalają też wejść w przestrzeń kontemplacji, uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Są muzycznie bardzo inspirujące. Zawsze, sięgając do Dzienniczka, na nowo odkrywam słowa siostry Faustyny. Oddziałują bardzo inspirująco, pozwalając wejść w przestrzeń modlitwy. Miłość jest bez miary, bez głębi, jest niewyczerpana, tak jak Boże Miłosierdzie. Boża Miłość jest bez głębi, bez dna, trzeba tylko po nią sięgnąć, trzeba jej zaczerpnąć”.

 

milosc_ponad_wszystkoWe współczesnym świecie zniewagi i profanacje świętości są dużym problemem. Niektórzy uczynili z tego tanie narzędzie promocji, ponieważ media część z tych zdarzeń nagłaśniają. Niejednokrotnie dokonanie zniewagi religijnej lub profanacji jest sposobem na przyciągnięcie kamer. Można sądzić, że istnieje wiele negatywnych zjawisk wymagających odpowiedniej reakcji, ale dotychczasowe działania nie przynoszą skutków oczekiwanych przez katolików.
Dlatego powstała muzyczna modlitwa wynagradzająca „Miłość ponad wszystko”. Dzieło to ma być aktem wyrażenia miłości. Miłości, która jest odpowiedzią na akty profanacji i inne formy znieważania Boga i jego Świętych we współczesnej cywilizacji. Zamiast przyczyniać się do nagłaśniania strasznych wydarzeń, lepiej jako ich przeciwwagę wyrazić Bogu miłość. Choć Jezus został ukrzyżowany, widział pod Krzyżem ludzi, którzy dzięki Jego łasce odpowiedzieli miłością na MIŁOŚĆ. Muzyczna modlitwa wynagradzająca „Miłość ponad wszystko” jest współczesną formą trwania pod krzyżem XXI w. z miłością.

za: mat.org / for. Edyta Maśnik