Ugruntowana w Miłości… relacja z premierowego koncertu Małgorzaty Hutek

2 lutego, 2014 Wyłącz przez mateo

grounded_in_loveDzisiaj (2 lutego) w Łodzi zakrólował jazz. Dzięki Małgorzacie Hutek w jej premierowym koncercie. Myślę, że porządzi jeszcze dłuższy czas – bo jej debiutancka płyta “Grounded in Love” już zagościła w moim odtwarzaczu i nie zamierza go opuszczać.

 

W niedzielny wieczór o 18.00 sala Lustrzana w Muzeum Miasta Łodzi zapełniła się prawie po brzegi.  Premierowy koncert dała Małgorzata Hutek z zespołem – jej debiutancka płyta wreszcie ujrzała światło dzienne.

 

Warto było przyjechać. Tego głosu, fortepianu, basu, perkusji i saksofonu. Wszystkie utwory były pełne życia. Cały koncert był po prostu szczery, bez udawania i silenia się. I chyba dlatego tak dobrze się słuchało.

 

Przekonacie się sami…

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wqvAq3_1ChI[/youtube]

 

Nie jestem fanem jazzu. Mimo tego na ten koncert czekałem. Odkąd tak zwanym przypadkiem usłyszałem w internecie jedną z piosenek z płyty. I nie żałuję, że tak spędziłem wieczór – warto było chociażby po to, aby posłuchać psalmu “Pan ze mną jest”. Mistrzowska interpretacja. Prosta i z serca. Od razu słychać, że wokalistka wie o czym śpiewa.

 

Pozostaje pytanie dlaczego taki tytuł? Wystarczy posłuchać autorskich tekstów (część z nich ułożyła Agnieszka Musiał, a trzy: Wiara, Nadzieja i Miłość – to wiersze Czesława Miłosza). I nie będziecie mieli wątpliwości. A leniwym najlepiej chyba odpowie sama wokalistka mówiąc o okładce płyty: “To tekst z listu do Efezjan:  …abyście w miłości wkorzenieni i ugruntowani zdołali poznać miłość… a ja jestem tym drzewem“.

 

A kim jest Małgorzata Hutek? Urodziła się w Łodzi. W świat sztuki wprowadzali ją od najmłodszych lat rodzice, matka – aktorka, ojciec – reżyser teatralny. Jej dzieciństwo przepełnione była atmosferą teatru, sceny oraz twórczości. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, jednakże jej zainteresowania muzyczne ostatecznie skierowały ją do klasy saksofonu. Już wtedy obok muzyki klasycznej, którą głównie wykonywała zaczęła interesować się muzyką jazzową.
Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak, z którym rozpoczęła współpracę. W 2013 roku ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa.

 

Koncert zagrała ekipa w składzie:

Małgorzata Hutek – wokal
Nikola Kołodziejczyk – fortepian
Michał Kapczuk – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja
Kuba Raczyński – saksofon, klarnet basowy

 

Polecam Wam serdecznie!

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kHa2kFkZYYA[/youtube]

 ms / chg