Premiera płyty Małgorzaty Hutek „Grounded in Love” 2 II 2014

1 lutego, 2014 Wyłącz przez m.guzek

hutekW najbliższą niedzielę, 2 lutego o 18.00 w Muzeum Miasta Łodzi odbędzie się premiera  Małgorzaty “Grounded in Love”. Bilety do nabycia w kasie muzeum w cenie 20 zł.

 
„Grounded in Love” to akustyczny jazz, nastawiony na improwizację, przeplatany elementami world music z domieszką groove’u oraz eksperymentu. Indywidualizm muzyków grających na płycie spajają autorskie kompozycje Małgorzaty Hutek do tekstów kompozytorki, Czesława Miłosza, Agi Musiał oraz Oli Danowskiej mówiące o miłości, wolności oraz poszukiwaniu prawdy. Muzycy grający na Grounded in Love to Nikola Kołodziejczyk na fortepianie, Michał Kapczuk na kontrabasie, Grzegorz Masłowski na perkusji oraz gościnnie Kuba Raczyński na klarnecie basowym.

 

 

[youtube]http://youtu.be/wqvAq3_1ChI[/youtube]

 

“Małgorzata Hutek jest cudna, przekonywująca. Nie chowa się za nikim. Fajne piosenki, świetnie zagrane. Jej głos jest inny i nie potrzebuje się z nikim utożsamiać. Po angielsku śpiewa pewnie, świeżo, mocno. Gratuluje bardzo ładnej płyty.”
Grażyna Auguścik – wokalistka jazzowa

 

“Z dużą satysfakcją wysłuchałem muzycznego projektu p. Małgorzaty Hutek, zatytułowanego „Grounded in Love”. Jest ciekawy artystycznie i ambitny, a jednocześnie na tyle atrakcyjny, aby zdobyć sobie mnóstwo zwolenników. Napisany i wykonany z dużym profesjonalizmem.”
Jan Ptaszyn Wróblewski

 

 

 

Małgorzata Hutek – urodzona w Łodzi wokalistka jazzowa i autorka tekstów. W świat sztuki wprowadzali ją od najmłodszych lat rodzice, matka – aktorka, ojciec – reżyser teatralny. Jej dzieciństwo przepełnione było atmosferą teatru, sceny oraz twórczości. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od nauki gry na skrzypcach, jednakże jej zainteresowania muzyczne ostatecznie skierowały ją do klasy saksofonu. Już wtedy obok muzyki klasycznej, którą głównie wykonywała zaczęła interesować się muzyką jazzową. Odkrywcą jej jazzowych predyspozycji był pianista i pedagog Witold Janiak, z którym rozpoczęła współpracę. W 2013 roku ukończyła Akademie Muzyczną w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa. Uczestniczyła w wielu muzycznych projektach, m. in. w Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi, gdzie współpracowała m.in. z Krzysztofem Herdzinem oraz w koncercie ku pamięci Bogusława Meca „Na pozór” realizowanym dla TVP2 i Jedynki Polskiego Radia. Jej koncerty można było usłyszeć m.in. na festiwalu Miastograf 2009 w zabytkowej hali EC1 w Łodzi, Geyer Music Factory 2011 oraz na deskach Filharmonii Łódzkiej podczas otwarcia Nowego Roku Kulturalnego Województwa Łódzkiego. Ostatnimi osiągnięciami było otrzymanie nagrody Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana 2012 Grand Prix Jazz Melomani oraz występ na Jazz Jamboree 2013 wraz z projektem United States of Beta. Dzięki otrzymanemu stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego „Dla Młodych Kreatywnych” w kategorii Młody Twórca nagrała swoją pierwszą autorską płytę wraz z Nikolą Kołodziejczykiem, Michałem Kapczukiem oraz Grzegorzem Masłowskim, której premiera planowana jest na początek 2014 roku.