Płyta miesiąca – “Jezus Królem Chwały” zespołu 33

Płyta miesiąca – “Jezus Królem Chwały” zespołu 33

9 grudnia, 2013 Wyłącz przez mateo

33Czas na uwielbienie. Taki to czas – taka też jest nasza płyta miesiąca! W grudniu wybraliśmy debiutancką płytę zespołu 33 – “Jezus królem chwały“.

 

Krążek składa się z autorskich kompozycji i tekstów inspirowanych fragmentami Pisma Świętego. Utrzymany jest w przyjemnym dla ucha stylu, zawierającym elementy popu, jazzu i muzyki gospel. Dużą rolę odgrywają także odniesienia do muzyki wielbienia oraz klimatów praise i worship, dominujących we współczesnej muzyce chrześcijańskiej (CCM). Całość zdecydowanie może spodobać się każdemu, nawet jeśli nie jest to jego ulubiony kilmat muzyczny. Nam się spodobała:)

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cBaRq06o1hc[/youtube]

 

Materiał muzyczny stanowi przemyślaną całość zarówno pod względem kompozycji, wykonania, jak i produkcji muzycznej, nad którą czuwał uznany producent – Mirosław Stępień. Poszczególne utwory (m.in. „Jezus Królem chwały”, „Krzycz”) łatwo wpadając w ucho, stają się zaproszeniem do udziału we wspólnym wielbieniu Boga.

 

Zespół został wybrany przez Chrześcijańskie Granie do startu w Koncercie Debiuty 2014.

 

Płytę kupicie TU.

 

 

Powstały w 2007 roku zespół „33” tworzą muzycy od lat zaangażowani w ważne inicjatywy chrześcijańskiej sceny muzycznej w Polsce (m.in. Na Fali Wielbienia). Artyści „33” są dobrze znani publiczności z uczestnictwa w takich zespołach jak TGD, Gospel Joy, Pinokio Brothers, Lumen czy Bogu Jedynemu Chwała (Poldek Twardowski).

 

[youtube]http://youtu.be/fHATtpTdBZ8[/youtube]