Ogólnopolskie Warsztaty Teatralne “Cisza, ruch, słowo”

4 grudnia, 2013 Wyłącz przez m.guzek

warsztaty teatralne cisza ruch słowoŻyjemy w świecie zabieganym i zagłuszanym. CISZA/RUCH/SŁOWO ma pomóc  doświadczyć  nam tego, co w codzienności niejednokrotnie  umyka, oczyścić naszą percepcję, uruchomić nasze ciało. Poznając elementy rzemiosła teatralnego, pracując nad koncentracją, nad ciałem, nad wymową, będziemy zbliżać się do tego, co w nas nienazwane,  nieodkryte, niewypowiedziane. Spróbujemy usłyszeć ciszę, w której rodzi się siła i pokój, odkryć ruch, którego nasze ciało jeszcze nie zna, znaleźć słowo, które musi pokonać strach przed tym, co niewypowiedziane. Warsztaty w Dobrym Miejscu są drogą, by doświadczyć radości tworzenia, otwarciem na to, co nieoczekiwane w sobie i w otoczeniu.

 

weekendowe WARSZTATY TEATRALNE dla dorosłych – z doświadczeniem i bez doświadczenia teatralnego.12 godzin zajęć! Prowadząca Jolanta Denejko – reżyser teatralny.

7 – 8 grudnia 2013 r.
sobota godz.11.00 – 19.00
niedziela godz.10.00 – 14.00

koszt: 270 zł.
możliwość noclegu i posiłków: 115 zł./50 zł.

miejsce: Katolickie Centrum Kultury “Dobre Miejsce”
ul Dewajtis 3 Warszawa
kontakt i dodatkowe informacje: teatrdobremiejsce@gmail.com, 692 099 563
zapisy: teatrdobremiejsce@gmail.com

 


wpłaty: XVIII Oddział w Warszawie
BPEKAO S.A. ul. Jana Pawła II 61B
Nr  konta :  59 1240 2063 1111 0000 0202 2479
Dom Rekolekcyjno-Formacyjny
przy W.M.S.D. na Bielanach
01-815 Warszawa
ul.Dewajtis 3
NIP 118-16-17-08-086

 

Jolanta Denejko – reżyser teatralny, absolwentka krakowskiej PWST.
Studiowała wcześniej polonistykę na UW ze specjalizacją animacja kultury, w ramach której odbyła liczne staże i warsztaty w teatrach tradycyjnych i alternatywnych, m.in. w Odin Theatret w Holstebro (Dania). W roku 1996 współtworzyła w Warszawie teatr Studium Teatralne – niezależną grupę teatralną, czerpiącą bezpośrednio z doświadczeń J.Grotowskiego. W zespole pracowała do 2005 roku jako aktorka i asystent reżysera.  Przedstawienia Studium Teatralnego były przyjmowane z entuzjazmem na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.
W Krakowie studiowała pod kierunkiem m.in. Krystiana Lupy, Bohdana Hussakowskiego, Pawła Miśkiewicza, Mikołaja Grabowskiego. Podczas studiów pracowała jako asystent i tłumacz. Przygotowywała wiele czytań performatywnych, m.in. w Teatrze Polskim we Wrocławiu,w Teatrze Współczesnym w Szczecinie, w Teatrze Bagatela w Krakowie i in.
Debiutowała jako reżyser w sezonie 2009/2010 przedstawieniem Franciszek-sen everymana Mateusza Pakuły w Teatrze Lalek we Wrocławiu. Reżyserowała również Listy miłosne A.Gurneya i Goście R.Harwooda na scenach studyjnych w Krakowie, monodram Anny Wojnarowskiej Ismena – nieopisana siostra w Laboratorium Dramatu w Warszawie (obecnie Scena Przodownik), a w kwietniu 2011 roku Niewypowiedziane na podstawie Językami mówić będą Andrew Bovella w Teatrze Kana w Szczecinie.
Od wielu lat prowadzi warsztaty teatralne przeznaczone dla osób w różnym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracując z grupami teatralnymi w Wadowickim Centrum Kultury przygotowała łącznie siedem spektakli, m.in. Komedię omyłek, Opowieści z Narnii, Śnieg, Alicję w Krainie Czarów i Stopklatkę Maliny Prześlugi.