Kanaan – Tato (CD) – piosenki jak Boża miłość

5 listopada, 2013 Wyłącz przez mateo

kanaan płytaNa płytę naszego Debiutu 2013 – Kanaanu czekaliśmy długo. Warto jednak było. Bo na krążku dostajemy mieszankę smakowitą i pożywną.

 

Debiutancki album “Tato” miał swoją premierę 29 września br. Zespół w tym roku uzyskał tytuł DEBIUTU roku podczas koncertu DEBIUTY 2013.  Odebrał też nagrodę ZŁOTY KRĄŻEK podczas Festivalu Chrześcijańskie Granie 2013.

 

Debiut debiutem, ale pytanie jest proste – czy warto płytę mieć? Naszym zdaniem, warto. Możemy potwierdzić słowa Kuby Kornackiego (lidera zespołu):  “Miłość Boża, której doświadczam, jest zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona. I takie są te piosenki”.

 

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=omg6FJWXLfQ[/youtube]

 

Na krążku znajdziecie 12 różnorodnych kawałków. Zaczynając od (porannego?) wołania “Wstań, wstań, wstań”, przez “Litanię dziękczynną”, w której nogi same rwą się do tańca, aż po “Song Daniela”, gdzie gorąc bije nie od “pieca rozpalonego”, ale od emocji z jaką Kuba wyśpiewuje tekst piosenki. Nie możemy pominąć też ballady pro-life “Diana”, w której wybrzmiewają nutki muzyki żydowskiej.

 

Wiele dobrej roboty wykonali muzycy zaangażowani w projekt, tacy jak: Grzegorz Nadolny (kontrabas, gitary basowe), Cezary Paciorek (instrumenty klawiszowe) oraz Maciej Afanasjew (skrzypce), który jest autorem aranżacji utworów na płycie „Tato”. Autorem tekstów piosenek jest Kuba Kornacki.

 

Płytę zespołu Kanaan – TATO kupisz na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bHQvwYSVYYk[/youtube]