RYMcerze ruszają do szkół z programem “Nie zmarnuj swojego życia”

17 października, 2013 Wyłącz przez mateo

Plakat_Nie Zmarnuj Swojego Życia_smallDwaj raperzy –  Bęsiu i Dj Yonas –  ruszają z misją do warszawskich gimnazjów i liceów. Ich cel to mówić o tym, jak można pięknie żyć! I tego życia nie marnować. W październiku uczniowie 12 szkół wezmą udział w programie profilaktycznym połączonym z koncertem z wartościami chrześcijańskimi. Każdego miesiąca – przez cały rok szkolny –  pozytywne przesłanie raperów  będzie słyszeć nawet kilka tysięcy uczniów.

 

Spotkania w szkołach  poprowadzą raperzy, tworzący skład RYMcerze. Są to dwaj przyjaciele: Jonatan Blank (pseud. Dj Yonas) i Łukasz Bęś (pseud. Bęsiu). Będą dzielić się swoimi doświadczeniami walki z nałogami i szukania miejsca w życiu. A wszystko językiem młodzieży – bez zadęcia i patosu, tylko prosto z serca.

 

– Sam siedem lat temu byłem w beznadziejnej sytuacji, ale odbiłem się. Nawróciłem się, a moje życie zmieniło się o 180 stopni. Teraz chcę mówić o tym doświadczeniu młodym ludziom. Chcę ich ostrzegać przed próbowaniem jakichkolwiek używek – deklaruje Łukasz Bęś z zespołu RYMcerze.

 

Dlatego Bęsiu i DJ Yonas zamierzają w ramach programu “Nie zmarnuj swojego życia” trafić do uczniów. I będą nie tylko mówić, ale też rapować. Bo każde spotkanie będzie składało się z dwóch części – świadectwa życia raperów oraz koncertu.

 

Gdyby ktoś chciał zaprosić ich do siebie – polecamy zerknąć na www.rymcerze.pl, gdzie znajdują się potrzebne informacje.

 

Poza Chrześcijańskim Graniem, patronami programu są Gość Niedzielny, Radio Warszawa, Niedziela, Miłujcie się!, księgarnia internetowej Gloria24.pl, Klub Dobrej Muzyki, chrześcijanin24.pl, portal wiara.pl. Partnerem programu jest Fundacja Czyńmy Dobro oraz firma Strategie Rozwoju.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=W7KzTHayy04[/youtube]